Założenie hotelu krok po kroku

Przedsiębiorcy którzy pragną świadczyć usługi hotelarskie są podzieleni na dwie grupy: Pierwszą z nich są te osoby, które prowadzą swoją działalność tylko i wyłącznie w sezonie, a w drugiej grupie znajdują się osoby, które swoją działalność prowadzoną przez cały rok. Usługi hotelarskie to przede wszystkim krótkotrwałe wynajmowanie pokoi, ale także całych domów oraz mieszkań. Możemy również świadczyć usługi jako schroniska młodzieżowe.

Co potrzebujemy, aby założyć hotel?

jak otworzyć hotelŻeby założyć hotel lub obiekt noclegowy musimy spełnić warunki sanitarne, przeciwpożarowe oraz budowlane. Są to bezwzględne wymogi, bez których nasza działalność nie zostanie zatwierdzona i nie będziemy mogli świadczyć usług hotelarskich. Wielu początkujących przedsiębiorców, którzy próbują swoich sił w tej branży nie wie dokładnie jak otworzyć hotel. Warto więc w tym temacie skorzystać z pomocy osób doświadczonych, które prowadzą własne usługi hotelarskie i w ten sposób dokładnie przeanalizujemy naszą sytuację i stwierdzimy czy jesteśmy w stanie sprostać wymogom i oczekiwaniom prowadzenia hotelu. Z pewnością będziemy potrzebowali odpowiedniego lokalu, który spełnia minimalne wymogi, które świadczą o tym abyśmy posiadali odpowiednią ilość pokoi. Oprócz odpowiedniej ilości pokoi, potrzebujemy także odpowiedniego zaplecza, aby zapewnić gościom jak największy komfort.

Hotele oraz pensjonaty i inne obiekty świadczące usługi hotelarskie bardzo często są poddawane kontroli i taka kontrola jest powoływana najczęściej przez marszałka województwa. Wtedy też poddawane analizie są dokumenty potwierdzające spełnienie wymagań budowlanych, sanitarnych oraz przeciwpożarowych, a także uzyskanie od kierownika obiektu pisemnych i ustnych zgód na kontrolowanie odpowiednich elementów.