Załatwiłem pracownikom kurs językowy

O rozwój swoich pracowników zawsze dbałem. Zawsze jak pojawiała się jakaś możliwość podwyższenia ich kwalifikacji to decydowałem się na takie rozwiązanie. Zatrudniałem dzięki temu wykwalifikowaną kadrę, dzięki której moja firma była jedną z najlepszych na rynku. 

Darmowy kurs językowy dla pracowników 

kursy językowe dla firm warszawaPewnego razu znalazłem u siebie na biurku ulotkę, która została mi przyniesiona razem z pocztą. Na ulotce reklamowane były kursy językowe dla firm warszawa i oferta ta mnie zainteresowała. Nigdy wcześniej nie zapewniłem swoim pracownikom rozwoju w zakresie nauki języka obcego i postanowiłem to zmienić. Zresztą w przyszłości planowałem podjąć współpracę z zagranicznymi kontrahentami i wszyscy i tak musieliby odbyć taki kurs. Spotkałem się z przedstawicielem szkoły językowej, który przedstawił i mi wszystkie warunki. Koszty nie były wysokie a i tak miałem spory budżet socjalny, z którego postanowiłem skorzystać. Zwołałem zebranie dla wszystkich pracowników i ogłosiłem im, że zdecydowałem się na kurs językowy dla każdego. Kurs odbywał się w godzinach pracy i był całkowicie darmowy dla każdego z pracowników. Koszty kursu całkowicie wziąłem na siebie. Do mojej firmy dwa razy w tygodniu przyjeżdżał lektor języka obcego, który uczył moich pracowników. Wszyscy bez wyjątku uczęszczali na ten kurs, ponieważ był on dla pracowników wspaniałą nagrodą za ciężką pracę. Oczywiste też było, że służyło to podwyższeniu ich kwalifikacji a moi ludzie to sobie bardzo cenili.

Po dwóch latach podjąłem współpracę z zagranicznym producentem. Dzięki znajomości języków w mojej firmie, rozmowy negocjacyjne szły sprawnie. Nie potrzebowałem tłumacza, ponieważ każdy z moich pracowników doskonale sobie radził. Zdecydowanie warto było w nich zainwestować.