Wyważanie wirnika potrzebne od zaraz

Nigdy wcześniej nie musiałam interesować się maszynami, remontami i urządzenia elektrycznymi. Dopiero teraz, kiedy zostawił mnie mąż i muszę sama się zająć domem. Najgorsze jest w tym wszystkim to, że wszystko zaczyna się psuć. Nawet miałam ostatnio problem z pralka, której wirnik zaczął głośniej pracować. Nie wiedziałam wówczas co się dzieje.

Albo wyważanie wirnika, albo zniszczenie maszyny

wyważanie wirnikówNa szczęście mam dobrego kuzyna, który zajmuje się tymi sprawami. Przyszedł do mnie pewnego dnia i sprawdził co się stało, że wirnik zaczął źle chodzić. Okazało się, że jest w zły sposób wyważony. Nigdy wcześniej nie wiedziałam, czym jest wyważanie wirników. Okazało się, że jest to bardzo ważny zabieg, który przedłuży żywotność maszyny. Jeśli go się nie zrobi, wówczas pralka może się zniszczyć. Dlaczego? Kuzyn wyjaśnił mi, że może mieć to wpływ na zużycie łożysk, które są niezbędnym elementem. Ponadto wystąpić może znaczne uszkodzenie drobniejszych elementów. Pranie może być uciążliwe, a pralka może przesuwać się w trakcie wirowania niszcząc przy tym podłogę oraz inne elementy. Uciążliwy hałas może wpłynąć źle na mnie i na sąsiadów. Z uwagi na fakt, że często robię pranie w nocy mogą być z tego powodu niezadowoleni. Sama maszyna będzie powoli tracić moc aż w końcu przestanie działać. Czy mi to jest potrzebne? Oczywiście że nie dlatego tez jak najszybciej zdecyduję się na zabieg wyważania wirnika. Wiem o tym, że takie coś się robi również w innych urządzeniach w tym przemysłowych, które są o wiele większe.

Absolutnie nie opłaca mi się kupować zupełnie nowego urządzenia. Nie stać mnie na to w dodatku pralka ma dopiero cztery lata i liczę na to, że posłuży mi przez kolejne dziesięć. Mam nadzieję, że kuzyn wszystkim się dobrze zajmie. Póki co muszę prać ręcznie, a to jest uciążliwe.