Wydajne panele PV

Niemalże każdy dom jednorodzinny, letniskowy, fabryka, warsztat czy hala magazynowa mają wykonaną instalację elektryczną i pobierają prąd z elektrowni. W dobie drożejącego prądu, wiele osób się zastanawia nad alternatywnym źródłem energii.

Jakie korzyści przynoszą zestawy PV?

zestaw pvPierwsze panele fotowoltaiczne miały znacznie niższa jakość i wydajność niż dzisiejsze i też nie było ich tak dużo rodzajów. Ludzie z rezerwą do nich podchodzili, stąd też niewiele ich można było znaleźć w miastach i na wsiach. Jednak dziś sytuacja się całkowicie zmieniła, tym bardziej, że zostało wprowadzone dofinansowanie na energię solarną. Każdy właściciel domu jednorodzinnego może kupić zestaw PV, który będzie wykorzystywał do własnych potrzeb. Jego wydajność zależy od mocy jaką dysponują panele, ponieważ to one odpowiadają za podbieranie z otoczenia promieni słonecznych. Nie mniej jednak nie jest to jedyny element zestawu solarnego, ponieważ zawiera one jeszcze kilkanaście innych części. Na pewno nie może w nim zabraknąć falownika, czyli inwertera, który odpowiada za przemianę prądu stałego w zmienny. Ważne żeby był on dobrej jakości i pasował pod względem mocy do paneli fotowoltaicznych. Poza dwoma, najważniejszymi elementami, w zestawie PV znajdują się także szyny montażowe, uchwyty, uziomy, łączniki i kable. Taki zestaw można samodzielnie zamontować, ale można również wezwać specjalną ekipę, która wykona to szybko i profesjonalnie. Nie zaoszczędzi się wtedy na instalacji, ale zyska sporo czasu.

Sprzedawane zestawy fotowoltaiczne są gotowe do użytku niemalże od razu po rozpakowaniu, gdyż zawierają wszystkie potrzebne elementy. Ich moc może być różna w zależności od wybranego modelu, podobnie jak ilość paneli solarnych, których przeważnie jest od sześciu do dziesięciu.