Upadek dużego koncernu, prawo medyczne

Koncern farmaceutyczny ogłosił upadłość po tym jak wpadł w gigantyczne długi. Ściąganie należności przez komornika przestało przynosić efekty po tym jak większość pracowników odeszła od firmy tłumacząc, że przestała ona przestrzegać norm określających przez prawo medyczne.

Prawo medyczne – w czym nam pomoże?

Prawo medyczneMimo tego firma zarzeka się, że wszystko działało jak należy i wynajęła firmę adwokacką wierząc, że odpowiednia opieka prawna i prawo medyczne uchroni ich od windykacji należności których domagają się pracownicy za ostatnie miesiące swojej pracy oraz za odprawy. Nic nie zapowiadało tego, że firma miesząca się w samym centrum Polskiego przemysłu nagle ogłosi upadłość. Eksperci twierdzą, że wszystko zaczęło się od tego, że koncern zaczął używać tańszych zamienników półproduktów do produkcji leków pochodzących z Tajlandii. Właściciel oraz główny dyrektor spółki odcinają się od tych spekulacji i straszą odpowiednimi krokami prawnymi wszystkich którzy ich zdaniem, piszą nieprawdę. Zarzekają się również, że nigdy nie sprowadzali żadnych środków z tego kraju i nic im nie wiadomo o żadnych kontaktach handlowych z Tajlandią, jednak głównym podejrzanym w tej sprawie jest kierownik produkcji który jakoby sprzedawał dobre półprodukty innym firmą farmaceutycznym, a sam skupował gorsze zamienniki.

Nie wiadomo, ile jest prawdy w tym co przedstawia właściciel firmy i czy jest to faktycznie możliwe, że nie wiedział co się dzieje w jego własnej firmie i czy faktycznie nie dał przyzwolenia na takie operacje. Wszystkim zająć ma się policja i prokuratura, lecz śledztwo może potrwać lata, ponieważ proceder ten trwał długie lata. Konsumenci, którzy zażywali leków tej firmy również zapowiadają zbiorowy pozew sądowy.