Sprzęt umożliwiający bezpieczną pracę

 

Praca na dużej wysokości wiąże się z dość sporym niebezpieczeństwem. Na wysokościach przeważnie pracują budowlańcy, a także alpiniści przemysłowi. Upadek z kilkudziesięciu metrów może skończyć się tragicznie. Dlatego pracując na takiej wysokości, musimy dbać o swoje bezpieczeństwo i zabezpieczyć się przed upadkiem.

Bezpieczeństwo w pracy na dużej wysokości

szelki bezpieczeństwaZabezpieczenie przed upadkiem z wysokości pracy musi spełniać dwa warunki. Po pierwsze musi nas chronić przed upadkiem, a po drugie nie ograniczać w żaden sposób naszych ruchów, ponieważ w innym przypadku będzie nam się źle pracować. Idealnym rozwiązaniem okazują się szelki bezpieczeństwa. Takie szelki okalają nasze ciało, zaczynając od nóg, poprzez cały korpus a kończąc na rękach. Jeśli dobrze zapniemy szelki, to nie ma możliwości, abyśmy się z nich wyśliznęli. Szelki to nie wszystko, ponieważ musimy je przypiąć do linki bezpieczeństwa. Taki zestaw zapewnia nam bezpieczeństwo na każdej wysokości. Nawet jeśli spadniemy z rusztowania, to szelki nas od razu zatrzymają i nic nam się nie stanie. Do produkcji szelek użyty jest bardzo wytrzymały materiał, który wytrzymuje olbrzymie przeciążenia. Poszczególne elementy zszywane są ze sobą wytrzymałą nicią, a każdy szef jest conajmniej podwójny. Karabińczyk umożliwiający przypięcie się do linki i wszystkie sprzączki wykonane są ze stali hartowanej. Takie szelki używane są od długiego czasu, pomimo upływu lat ich konstrukcja nie wiele się zmieniła.

Kwota jaką musimy poświęcić na zakup takich szelek to zaledwie dwieście złotych. Myślę że cena zdrowia, a czasami nawet życia jest dużo większa, więc warto wydać te dwieście złotych, ale mieć pewność, że my lub nasi pracownicy są bezpieczni, pomimo tego że pracują kilkadziesiąt metrów nad ziemią.