Sprzeciw odnośnie nakazu zapłaty

Bardzo wielu osobom wydaje się, że nakaz zapłaty wydany przez sąd jest decyzją ostateczną, w związku z czym nie ma już możliwości odwołania. Jak się okazuje jest to przekonanie błędne. Zwłaszcza odnosi się to do nakazów zapłaty, wydawany przez e-sąd. Jest to instytucja, która miała ułatwić dochodzenie swoich roszczeń, jednak w rzeczywistości jej działania były i są niedoskonałe.

Skuteczny sprzeciw dotyczący nakazu zapłaty

sprzeciw od nakazu zapłaty e-sądJeżeli chodzi o sprzeciw od nakazu zapłaty e-sąd jest instytucją w której niezwykle łatwo się odwołać. Wiele osób spotkało się z problemem, gdy otrzymywały informacje odnośnie zakończenia postępowania przed e-sądem, które kończyło się wydaniem nakazu zapłaty. Instytucja ta miała działać szybko i skutecznie, jednak niestety stała się narzędziem wielu wyłudzeń. Wiele osób nie było świadomych możliwości odwołania się od nakazu zapłaty, w związku z czym regulowały należności. Na szczęście istnieje skuteczny sposób odwoławczy. Jest to sprzeciw od nakazu zapłaty. Dzięki temu wykonanie ściągania długu zostaje natychmiastowo wstrzymane, a my nie musimy przejmować się wizją komornika. W większości przypadków sprzeciw taki zwyczajnie kończył postępowanie, ponieważ zasądzony nakaz zapłaty nie był realny i dotyczył nieistniejących zobowiązań. Odwołanie jednak można wnieść tylko w określonym terminie, w związku z czym warto dokładnie orientować się w kwestiach otrzymywanych dokumentów.

Decydując się na wniesienie sprzeciwu od nakazu zapłaty w rzeczywistości wiele osób uniknęło uregulowania nieswojego zobowiązania. Dobrze jest zatem mieć świadomość, że istnieją różnego rodzaju drogi odwoławcze, w związku z czym nawet nakazy sądowe nie są decyzjami niewzruszalnymi. Dzięki temu można zaoszczędzić sobie naprawdę wielu kłopotów.