Śmierć bliskiej osoby i wiele obowiązków

Życie pisze dla nas różne scenariusze – nie zawsze takie, które by się nam spodobały. Miewamy w życiu mnóstwo szczęśliwych chwil – miłość, podróże, przyjaźnie. Jednak nie zawsze może być kolorowo, bo życie takie właśnie jest i czasami szykuje dla nas przykre niespodzianki, z którymi musimy sobie radzić. Jest to dla nas swego rodzaju, przykry sprawdzian.

Co jeśli potrzebujemy pomocy przy transporcie zmarłego?

transport zwłok do WrocławiaOstatnio zamieszkałam z moją schorowaną ciocią w mieście nieopodal Wrocławia. Chciałam się nią zaopiekować, bo była dla mnie ważna i zawsze mogłam na nią liczyć, dlatego teraz chciałam się jej jakoś odwdzięczyć. Wiedziałam, że jest coraz gorzej i poprawa raczej nie nastąpi, niestety. Mimo to, miałam nadzieję na jakąś zmianę aż do końca. Niestety, ciocia zmarła trzy tygodnie po tym jak się wprowadziła. Wiem jednak, że była szczęśliwa, że miała kogoś przy sobie. Jej pogrzeb miał odbyć się we Wrocławiu, ale nikt nie wiedział jak ją tam przewieźć, bo nikt z najbliższej rodziny nie miał takiej możliwości, ja również nie. Skorzystaliśmy więc z transport zwłok do Wrocławia. Firma była bardzo rzetelna i po uzgodnieniu wszystkiego od początku do końca, pomogli w transporcie cioci. Dzięki temu mogliśmy pochować ją w miejscu, w którym sobie tego życzyła. Ceremonia była smutna, ale też bardzo piękna – długo wspominaliśmy moją ciocię oraz to jak cudowną, wrażliwą i mądrą była ona osobą. 

Jeżeli nie jesteśmy w stanie przewieźć zwłok do innego miasta na własną rękę – na pewno znajdzie się jakaś odpowiednia firma, która zrobi to za nas. Nie jesteśmy przecież sami z tym wszystkich – wszyscy jesteśmy ludźmi i pomagamy sobie nawzajem. Jeżeli na czas uzgodnimy wszystko co trzeba, to z pomocą w przewiezieniu zmarłego nie będzie problemu.