Poliwęglan stosowany w budownictwie

Z reguły jest tak, że w tych miejscach, w których chcemy wpuścić nieco światła słonecznego decydujemy się na zamontowanie przeszkleń. Niemniej jednak szkło nie jest materiałem, który zawsze nam się idealnie sprawdzi do konstruowania różnych obiektów. W związku z tym wielu budowlańców ostatnimi czasy sięga po płyty wykonane z poliwęglanu, które skutecznie zastępują szkło a w niektórych przypadkach okazują się nawet od niego lepsze. 

Elastyczne płyty poliwęglanowe 

płyty poliwęglanowe producentNie da się ukryć, że materiały wykonane z tworzyw sztucznych bardzo często stosowane są w nowoczesnym budownictwie. Do takich materiałów zdecydowanie zaliczyć możemy poliwęglan. Jest to tworzywo stosunkowo nowe, które jednak jak się okazało bardzo szybko zdobyło popularność. Obecnie z poliwęglanu wykonuje się dwa rodzaje płyt. Pierwszym z nich są komorowe płyty poliwęglanowe producent takich materiałów zapewnia, że są to materiały o bardzo dużej przejrzystości. Drugim z materiałów wykonanych z poliwęglanu są płyty lite. W tym przypadku cała płyta wykonana jest z jednego rodzaju tworzywa i nie występują w niej luki jak ma to miejsce przy poliwęglanie komorowym. Na dzień dzisiejszy często słyszy się o montowaniu płyt poliwęglanowych na szklarniach. Skutecznie płyty te zastępują tam szkło. Takie rozwiązania mogą sprawić, że nie będziemy musieli stresować się tym, że nasza szklarnia ulegnie uszkodzeniu podczas gradu. Zarówno płyty z poliwęglanu komorowego jak i litego dają się bardzo łatwo formować. 

Ze względu na wytrzymałość i jednocześnie sprężystość płyt poliwęglanowych możliwe jest ich zamontowanie w wielu miejscach gdzie szkło by się po prostu nie sprawdziło. Warto również zaznaczyć, że płyty z takiego poliwęglanu są stosunkowo tanie. Kupno takich płyt będzie na pewno bardziej opłacalne dla nas niż kupno paneli wykonanych ze szkła.