Ochrona dla Twojego dziecka w czasie snu

Zmorą wielu rodziców jest obawa, że podczas snu dziecko uderzy się główką w szczebelki, bądź też wsadzi między nie jedną z kończyn i wyrządzi sobie większą lub mniejszą krzywdę. Zafrasowane pary robią co mogą i szukają coraz skuteczniejszych urządzeń, które zapobiegają tego typu urazom. Tymczasem od wielu lat niesłabnącą popularnością cieszą się miękie ochraniacze na łóżeczko.

Bezpieczeństwo malucha przede wszystkim

miękie ochraniacze na łóżeczkoNie zawsze da się mieć kontrolę nad poczynaniami swojego dziecka przez całą dobę. Czasem nawet mama i tata muszą mieć chwilę wypoczynku i udać się do spania. Chcą jednak zapewnić swojemu potomkowi bezpieczeństwo i podobny komfort, dlatego też akcesoria do spania są zwykle osobnym działem we wszelkim sklepach z produktami przeznaczonymi dla dzieci. Gdzie się człowiek nie obejrzy tam przepiękne zestawy pościeli dla maluchów. Coraz bardziej kolorowe, bardziej delikatne i przyjazne dla skóry. Do tego do całego kompletu często dodawane są wspominane już miękie ochraniacze na łóżeczko, które doskonale komponują się z resztą pościeli. Problem w tym, że ostatnio sporo mówiło się o tym, że źle zamontowane ochraniacze mogą wyrządzić dziecku krzywdę. Możliwe jest bowiem to, że maluch zaplącze się między ochraniaczem, a szczebelkami, bądź też owy przyrząd po prostu się odczepi i spadnie na dziecko.

Są to jednak kwestie mocno dyskusyjne ze względu na to, że producenci tego typu rzeczy zapewniają, że jeżeli tylko rodzice będą postępowali zgodnie z instrukcjami i zamontują ochraniacze w taki sposób, jaki jest przedstawiony na obrazku to właściwie nie ma możliwości, by dziecko same je sobie zdjęło, bądź tym bardziej żeby spadło same. Tak czy inaczej zdania są podzielone i trudno z tej całej dyskusji wyciągnąć jeden wniosek.