Obozy językowe w Londynie czy na statku?

Coraz częściej obozy językowe są traktowane nie jako fanaberia, ale jako najlepszy możliwy sposób na naukę nowego języka w jego naturalnym środowisku, z możliwością zapoznania się z jego brzmieniem, gramatyką i słownictwem w codziennych sytuacjach, zamiast z sztucznej atmosferze sali lekcyjnej.

Obozy językowe w Londynie są popularne

obozy językoweWszystkie obozy językowe londyn mają wspólny mianownik w postaci nauki języka w codziennych sytuacjach, dzięki ludziom, którzy posługują się nim na co dzień. Immersja językowa w ogromnym stopniu pomaga w przyswojeniu sobie zupełnie nowego słownictwa, struktur gramatycznych czy idiomów, na równi z kulturą tego kraju. Najpopularniejsze są oczywiście wyjazdy językowe do Anglii i USA, a w tych krajach najczęściej na punkt docelowy wybierane są takie miasta jak Londyn czy Nowy Jork. Czasem pojawiają się ciekawsze propozycje na obóz językowy w bardziej egzotycznym otoczeniu. Coraz więcej słychać o obozach językowych na Morzu Śródziemnym. Przeznaczone są przede wszystkim dla osób uczących się języka greckiego i włoskiego, choć można wśród nich także znaleźć obozy przeznaczone dla chętnych do nauki hiszpańskiego. Tego rodzaju obozy językowe odbywają się nieraz na statkach. Ograniczenie ilości wolnego miejsca dookoła oraz możliwości ucieczki od słuchania nowego języka na co dzień sprawiają, że taki rejs to jedna z najbardziej polecanych możliwości nauki języka obcego.

Nauka nowego języka wcale nie musi przebiegać w ciasnej, nieprzystosowanej do nauki klasie. Przeciwnie, współcześnie mamy wiele możliwości dotyczących sposobu nauki. Rejs połączony z obozem językowym wydaje się ciekawym sposobem, aby nauczyć się lub dowiedzieć czegoś interesującego.