Miejsca turystyczne w Rosji

 

W Rosji istnieje wiele miejsc, które warto zwiedzić w trakcie podróży. Są to często bardzo malownicze zakątki, do których możemy udać się nie tylko po to, aby zwiedzać muzea i słąwne budowle, a także po to, aby poznać życie mieszkańców i przyjrzeć się historycznemu miejscu. Jednym z takich miejsc są bardzo liczne wyspy Sołówki.

Malownicze krajobrazy Rosji

Wyspy SołowieckiePetersburg słynie z bycia jednym z najpiękniejszych miast, w którym zwiedzimy cudowne muzea, spojrzymy na krajobraz z ciekawych punktów widokowych, a także zwiedzimy miejsca kultu religijnego. Moskwa z kolei to stolica, którą warto odwiedzić, aby poznać jej klimat. Są też inne miejsca, które są mniej znane, jednak warte odwiedzenia. Jednym z takich miejsc są Wyspy Sołowieckie, do których dostaniemy się najprościej w okresie letnim, gdyż w inne pory roku burze, mgły i inne zjawiska atmosferyczne utrudniają dostęp. Wyspy te kojarzone są z niezbyt dobrym fragmentem historii, jednak mimo to jest to naprawdę piękne miejsce, do którego warto się wybrać ze względu na urok miejsca, zabytkowy klasztor oraz samo poznanie obyczajów tubylców. Obecnie mieszka tam niespełna tysiąc osób, a więc to idealne miejsce do wypoczynku. Wysyp składają się głównie z wyspy Sołowieckiej, Anzerskiej oraz Wielkiej Wyspy Muksałma, a dookoła nich znajduje się około stu małych wysepek tworząc fantastyczny krajobraz. To światowe dziedzictwo wpisane na listę UNESCO, które warto zwiedzić.

Nie każda wycieczka musi dotyczyć jedynie zwiedzania muzeów, budynków i placów. Czasami warto spojrzeć na miejsca, które samym swoim wyglądem i historią przyciągają ludzi. Dlatego Sołówki są jednym z takich miejsc, do których warto przybyć na spędzenie spokojnego dnia, wycieczkę rowerową bądź odwiedzenie klasztoru w ciągu dnia.