Meble na wymiar pomysłem na biznes

Od czasu kiedy skończyłem studia, tułałem się po różnych firmach, szukając swojego miejsca na świecie. Dużo moich wcześniejszych wyobrażeń prysnęło z chwilą, kiedy wszedłem na rynek pracy. Oferty, które otrzymywałem ni jak się miały do tego, czego oczekiwałem.

Meble na wymiar to dobry wybór

meble na wymiarPostanowiłem zatem wziąć się w garść i pomyśleć o własnym biznesie. Myśli krążyły wokół gastronomii, handlu, usług informatycznych. Mój ojciec jednak zawsze powtarzał, że jego branża, czyli stolarstwo będzie jeszcze kiedyś przechodziło okres renesansu. Nie namyślając się długo, wystąpiłem z wnioskiem o pomoc w dofinansowaniu rozpoczęcia mojej działalności. Odczekałem wymagany czas i dostałem bezzwrotną pomoc. To był dla mnie najszczęśliwszy dzień w życiu do tej pory. Początkowo musiałem się przyuczyć, jednak nie stanowiło to większego problemu, gdyż od dziecka obserwowałem tatę przy pracy. Z czasem postarałem się o dofinansowanie z Unii Europejskiej na rozwój mojej firmy, bo chciałem postawić na innowacyjność. W taki sposób rozpoczęła się moja przygoda z nowościami i zaoferowałem blaty corian. Z czasem zaproponowałem także doskonale wykonywane meble na wymiar w Zamościu, a że Zamość nie jest ogromnym miastem, to klientów pozyskiwałem także z okolicznych. Pieniądze na rozwój pozwoliły mi zrobić także krok dalej. Coraz większą popularności cieszyły się szafy wnękowe, które do tej pory proponował tylko Lublin. Postanowiłem postawić na takie rozwiązania, które zadowolą wymagających klientów. Szafy wnękowe, które dotąd oferowały nieliczne województwa, w tym lubelskie, stały się też moim znakiem rozpoznawalnym.

Nie był to stracony czas i pieniądze. Doświadczenie taty i moje pomysły okazały się strzałem w dziesiątkę. Każdemu, kto chciałby mieć coś własnego, przynoszącego zyski, życzyłbym dobrych doradców i głowy pełnej pomysłów.