Kuchnia dla dziecka

 

Każdy rodzic stara się zapewnić swojemu dziecku najlepsze zabawki, które będą przede wszystkim bezpieczne. Małe dziewczynki szczególnie lubią się bawić w gotowanie, ponieważ naśladują swoje mamy krzątające się w kuchni. 

Co się znajduje w kuchni dla dzieci?

kuchnia dla dzieciKażda mama zabiera swoją córeczkę do kuchni, żeby jej pokazać jak się gotuje i jakie czynności można wykonywać w tym miejscu. Dla dzieci, pomaganie mamie w kuchni to świetna zabawa, bo można rozbić jajka, przesypać mąkę, czy wykrawać ciasta. W prawdziwej kuchni wszystko musi się odbywać pod kontrolą rodzica, bo znajduje się w niej sporo niebezpiecznych przedmiotów i urządzeń. Na szczęście powstała specjalna kuchnia dla dzieci, która jest dostosowana do wzrostu i wymagań maluchów. W sprzedaży znajdziemy różne modele z odmiennym wyposażenie, które mogą być większe, lub mniejsze. Na pewno w kuchni znajduje się zlew z kranem i kurkami, w którym dzieci mogą myć naczynia tak jak mama. Musi być kuchenka z palnikami i pokrętłami, na której dzieci będą gotowały potrawy w garnkach. Przyda się lodówka z zamrażalnikiem, w której będą półki i przegródki na różne produkty spożywcze. Niektóre modele kuchni dla dzieci mają także mikrofalówkę, a nawet zmywarkę. Niektórzy producenci do kuchni dołączają jej wyposażenie, czyli kilka garnków, patelni,  talerzy, miseczek, kubków i akcesoriów kuchennych. Jedyne czego będzie nam brakować, to sztuczne owoce i warzywa, z których maluchy będą przygotowywały potrawy. Dla bezpieczeństwa dzieci, wszystkie rogi są zaokrąglone.

W sklepach z zabawkami znajdziemy kuchnie, które wyglądają jak miniaturowa kopia prawdziwej kuchni, ponieważ jest dopracowana w każdym detalu. Oczywiście takie modele będą znacznie droższe. Najlepsze na rynku są kuchnie wykonane z drewna.