Kompletna łazienka – wyposażenie

Wbrew pozorom wyposażenie i umeblowanie łazienki wcale nie jest takie proste. Każda łazienka jest inna, więc standardowe meble do kupienia w salonach meblowych wcale nie muszą pasować.

łazienkaJeśli planujemy remont łazienki lub kupiliśmy mieszkanie w stanie surowym do samodzielnego wykończenia warto zacząć od narysowania sobie szkicu łazienki. Możemy do tego użyć jakiegoś darmowego programu komputerowego do projektowania wnętrz lub po prostu kartki papieru i ołówka. Potrzebne nam będą jeszcze dokładne wymiary łazienki i dobre rozmieszczenia na projekcie przyłączy z wodą czy gniazdek elektrycznych. Mając taki szkic można się zabrać za rozrysowywanie mebli.
Na pewno deski wc powinny być blisko umywalki. Z kolei pralka w zależności od tego czy jest otwierana od góry czy od przodu powinna stać w takim miejscu, aby był do niej łatwy dostęp. Kabinę prysznicową warto umiejscowić obok wanny, albo z niej zrezygnować i zrobić wanno-prysznic. Komplety łazienkowe takie jak szafki powinny być rozmieszczone rozsądnie. Jedna szafla pod umywalką, jedna z lustrem nad plus jak się zmieści półki obok wanny lub prysznica na kosmetyki i szafka na ręczniki. Oczywiście mając większą łazienkę można dodać jeszcze kilka mebli czy akcesoriów.

Nie można też zapominać o nadaniu łazience wyjątkowego charakteru. Nadadzą go akcesoria łazienkowe, które warto wybrać pod kolor kafelek lub też na odwrót w całkiem innym kolorze, aby ładnie się odcinały. Można też kupić deskę wc z fantazyjnym nadrukiem lub zainwestować w wodoodporny obraz.