Jak wybrać właściwy czaprak

 

Wybór dobrego wyposażenia jest dla każdego jeźdźca bardzo ważną sprawą. Nikt nie może pozwolić sobie na to, by jeździć w zbyt małym czapraku, lub by koń miał niedopasowane ochraniacze. Na szczęście sklepy internetowe i stacjonarne mają swoje sposoby, by jak najlepiej dobrać akcesoria jeździeckie dla klientów.

Jak zatem wybrać najwłaściwszy dla nas czaprak?

czaprakPrzede wszystkim warto jest go przymierzyć, nim dokonamy zakupu. Nie zawsze jest tak, że czaprak który najbardziej nam się spodoba będzie tym, który będzie też na nas pasował. Bywa i tak, że zadowolić trzeba będzie się takim, który ma niedopasowany do naszej kurtki kolor tudzież napis. Oczywiście można poczekać, aż sklep dostanie dostawę towaru i wówczas wybierać czaprak spośród większej liczby produktów, ale jeśli chcemy szybko wziąć się za jazdę konną to kto z nas będzie miał cierpliwość by czekać na dostawę towaru? Często bierze się to, w czym jest nam najwygodniej – i jest to bardzo zdrowe podejście. Znacznie ważniejsze jest to, by eskadron czaprak dobrze na nas leżał, nie utrudniał widzenia oraz przede wszystkim chronił dobrze naszą głowę na wypadek upadku. Ma on bardzo wiele zastosowań, dlatego tak ważne jest, by się w niego zaopatrzyć przed rozpoczęciem jazdy. Jego funkcja estetyczna jest w tym przypadku najmniej ważna. Pamiętam pierwszy czaprak który kupiłem, gdy chciałem zacząć jazdę konną. Nie pasował mi on do niczego, ale był nieziemsko wygodny i nigdy nie miałem z nim najmniejszych nawet problemów. Oczywiście prędzej czy później trafimy na taki, który będzie zarówno wygodny, jak i stylowy – dopóki jednak tak się nie stanie, powinniśmy kierować się tym, jak czaprak na nas leży, a nie jak wygląda.

Na szczęście jeźdźcy wiedzą, jak ważne jest bezpieczeństwo. Mało kto decyduje się na niedopasowany czaprak tylko dlatego, że jest ładniejszy tudzież lepiej pasuje do reszty ubrań. Nic nam po ładnym wyglądzie w momencie upadku z konia.