Jak działają skutery elektryczne?

 

Zwykłe wózki inwalidzkie napędzane są siłą mięśni, toteż osoby w podeszłym wieku mają wielki problem z korzystaniem z takiego sprzętu. Czy istnieje dla nich alternatywa? Oczywiście, bowiem na rynku mamy spory wybór wózków-skuterów zasilanych elektrycznie.

Ile kosztuje inwalidzki skuter elektryczny?

skutery elektryczne inwalidzkieTakie pojazdy mogą poruszać się na trzech lub czterech kołach, a wybór zależy od naszych preferencji. Są to pojazdy wszechstronne, nadające się do użytku zarówno w miejskiej aglomeracji, jak i na wiejskich drogach. Wyposażone są w wysokiej jakości amortyzatory, dzięki czemu pokonywanie przeszkód terenowych, naturalnych lub sztucznych, nie stanowi dla nich żadnego problemu. O bezpieczeństwo natomiast dbają bardzo mocne hamulce oraz pasy bezpieczeństwa. Skutery inwalidzkie są dość nisko osadzone, co sprawia, że nie przechylają przy zakrętach, a nawet nagłych zmianach kierunku. Jeżeli chodzi o prędkość to tego rodzaju pojazdy elektryczne rozwijają maksymalnie 20 kilometrów na godzinę, co jest wartością bezpieczną, minimalizującą ryzyko wypadku. Skutery elektryczne inwalidzkie możemy kupić w sklepach medycznych, stacjonarnych lub internetowych. Z tym że te drugie mają znacznie większy ich wybór i bardziej rozsądne ceny. Jeżeli już przy nich jesteśmy, to warto wspomnieć, że najtańszy skuter elektryczny to wydatek około trzech-czterech tysięcy złotych, natomiast wersje najdroższe mogą kosztować dwa, a nawet trzy razy tyle. Natomiast klienci najczęściej decydują się na modele ze średniej półki cenowej.

Tego rodzaju pojazdy mają udźwig aż stu dwudziestu kilogramów, co sprawia, że z takich pojazdów mogą korzystać nie tylko osoby niepełnosprawne, ale także otyłe, dla których pokonywanie dużych odległości, a nawet dłuższy spacer, są często wysiłkiem ponad miarę.