Impreza u znajomego pod namiotem

Osobiście mogę powiedzieć o sobie, że nie lubię nowości i ulepszania czegoś, co już teraz funkcjonuje całkiem dobrze. Podobają mi się imprezy rodzinne w domach i nie widziałem żadnego powodu, by cokolwiek pod tym względem zmieniać. Oczy otworzyła mi jednak wizyta u znajomego, który wymyślił coś zupełnie nowego.

Na jego imprezie wszyscy siedzieli pod wynajętym namiotem

wynajem namiotów na imprezyNie mogłem nadziwić się, że znajomy wpadł na tego rodzaju pomysł. W końcu co mu się nie podobało w tradycyjnym organizowaniu imprez? Gdy jednak po dwóch godzinach imprezy nikt nie czuł, że w pomieszczeniu jest ciasno, nie było zaduchu i było wystarczająco miejsca dla każdego stwierdziłem, że najwidoczniej to ja się myliłem, a mój znajomy miał rację. Jego pomysł był po prostu świetny. Nie mogłem uwierzyć, że sam nie wpadłem na wynajem namiotów na imprezy rodzinne – w końcu przebijało to ciasne pokoje niemalże pod każdym względem. W wynajętym namiocie było bardzo dużo miejsca – od razu zauważyłem, że nikt nie musi się nigdzie przeciskać, zaś obsługa miała pełne pole do manewru przy podawaniu jedzenia. Ważniejsze było jednak mimo wszystko to, że nie panował tam typowy dla imprezy rodzinnej zaduch. W końcu gdy w ciasnym pokoju zgromadziło się trzydzieści osób, to nie było mowy o tym, by każdy siedział wygodnie i miał dość powietrza, żeby oddychać bez najmniejszego chociaż dyskomfortu. Wystarczyło dodać do tego jednego palacza, i każdy gość w pokoju zaczynał się dusić. Tutaj w namiocie, pomimo tego, że na zewnątrz panował wielki upał, w środku nie dało się tego odczuć. Widać było, że wszyscy zgromadzeni są zadowoleni z pobytu w namiocie.

Gdy sam organizowałem kolejną większą imprezę rodzinną stwierdziłem, że wynajęcie namiotu na tę okazję jest doskonałym pomysłem. W końcu jeśli mamy do wyboru ciasny i mały pokój, a przestronny i duży namiot, to nie było chyba nawet nad czym się specjalnie zastanawiać.