Gablota z podświetleniem dla kolekcjonerów

O konieczności wystawiania swoich modeli na widoku może opowiadać każdy modelarz, który traktuje swoją pasję profesjonalnie. Razem z kolegami przez lata stosowaliśmy najróżniejsze patenty, by modele trzymać jak najbardziej w widocznym miejscu. Niektórzy kupowali gotowe meble, inni natomiast budowali własne miejsca na modele.

 

Profesjonalna gablota dla modelarzy i kolekcjonerów

gablota kolekcjonerskaNajczęściej zdarzało się jednak iż kupowaliśmy meble wystawiennicze czy nawet typowo sklepowe, i na nich trzymaliśmy modele w domach. Jakiś czas temu zainteresowaliśmy się jednak umeblowaniem przeznaczonym typowo pod wystawianie w nich modeli, a jednym z najciekawszych jakie widzieliśmy była duża gablota kolekcjonerska, nieco podobna wyglądem do gablot muzealnych, choć różnice między takowymi a tą konkretną gablotą były widoczne na pierwszy rzut oka. Mogła ona być użyta do przechowywania dużego modelu, mającego nawet półtorej metra długości, a więc mieściła największe modele marynistyczne jakie można dostać w sklepach hobbystycznych, a dzięki możliwości regulacji pochylenia półki, nadawała się także do ekspozycji medali, kamieni szlachetnych, czy dowolnych innych przedmiotów kolekcjonerskich. Jak przystało na gablotę do ekspozycji modeli czy kolekcji, miała ona również własne oświetlenie, składające się z dwóch lamp LED o regulowanej jasności i całkowicie neutralnym świetle, które w żaden sposób nie zmieniało wyglądu modelu.

 

Nie był to jednak mebel kosztowny, jak wiele innych podobnych gablot, i nawet amatorscy modelarze mogli sobie na takowy pozwolić. Gablotę można było z łatwością złożyć własnoręcznie, dzięki prostej instrukcji budowy oraz konstrukcji nie przysparzającej żadnych problemów nawet tym którzy nigdy nie składali wcześniej własnoręcznie mebli.