Drewniane zabawki dla dzieci

 

Kiedyś zabawki były proste, piękne i pomysłowe. Współcześnie zabawki te grają, śpiewają lub piszczą nie oddając ducha tamtych czasów. Związku z tym jaka powinna być zabawka, z czego powinna się składać?

W świecie drewnianych zabawek

drewniany parkingWspółcześnie zabawka musi być wymagająca dla dziecka. Większość produkowanych i sprzedawanych zabawek w sklepie spełnia te wymagania, ale które najlepiej wybrać – drewniane czy z tworzyw sztucznych? Najlepszym pomysłem są drewniane zabawki dla naszego dziecka. Zabawki drewniane są bardzo modne, ekologiczne i naturalne. Tego typu zabawki wymagają czegoś więcej niż tylko naciśnięcia przycisku, lecz myślenia, tym samym pobudzając wyobraźnie dziecka. Najbardziej lubianą zabawką jest drewniany parking składający się z wielu poziomów. Są tam podjazdy, miejsca parkingowe, winda oraz budka z barierkami. Tego typu parkingi w zestawie posiadają kilka samochodów, lecz nie oznacza, to że można używać innych małych pojazdów. Świetnym rozwiązaniem jest kolejka drewniana z rozjazdami, postami, tunelami i wagonikami drewnianymi. Taki zestaw można zawsze powiększyć dokupując kolejne części oraz zestaw składu kolejowego. Ciekawym pomysł i rozwiązaniem dla dziewczynek jest kuchnia drewniana składająca się z wielu elementów. Dodatkowo drewniane warzywa oraz sztućce, garnki, patelnia, talerze oraz zestaw do mieszania. Kolejna zabawka zmuszająca dziecko do myślenia to puzzle drewniane. Dziecko układając puzzle musi właściwe dopasowywać każdy element by ułożyć obrazek. Ryby drewniane to fajna zabawka dla dziecka, która ćwiczy sprawność i cierpliwość. Zadaniem dziecka jest używanie wędki z magnesem i łowienie ryb.

Cały zestaw drewnianych zabawek stanowi fajne rozwiązaniem na wiele godzin dla dziecka. Ważne by taka zabawka uczyła, pobudzała wyobraźnie a co istotne była bezpieczna w użyciu w przypadku dzieci. Stanowi idealne rozwiązanie na prezent dla dziecka i nie tylko.