Domowe filtry do wody – jakie wybrać?

Filtrowanie wody staje się coraz bardziej popularne. Wiele osób przekonuje się, że woda po procesie filtracji staje się lepsza dla naszego zdrowia i dla naszych domowych urządzeń, do tego jest smaczniejsza i czystsza.

Filtry do wody kranowe i dzbankowe

filtry do wody warszawaJednak an rynku jest obecnie bardzo dużo filtrów do wody. Mają one różne parametry, a ponadto są montowane w różnych miejscach. Jakie wybrać? Najpopularniejsze są filtry dzbankowe. Kupuje się specjalny dzbanek na wodę w miejscem na wkład węglowy, który będzie filtrował wodę. Dzbanek nie jest drogi, jest to zakup jednorazowy,a wymienia się jedynie filtry. Jest to bardzo proste, a sam dzbanek można myć ręcznie lub w zmywarce. Koszt takiego filtra to około trzydziestu złotych, a jeden filtr starcza nawet na trzy miesiące. Nie jest to zatem wysoka kwota. Łatwo i wygodnie się go użytkuje, nawet dziecko może go obsługiwać. Jednak taki dzbanek służy nam jednie jako filtr do wody pitnej. Inaczej wygląda filtr domowy, montowany zazwyczaj przy hydroforze. Wtedy taka filtrowana woda jest dostarczana do wszystkich kranów w domu. To rozwiązanie ma wiele korzyści. Nie tylko woda do picia jest filtrowana, ale także woda do mycia, prania. Taka woda nie zniszczy naszych sprzętów, więc nie musimy też stosować substancji zmiękczających wodę np. do prania. Taki filtr będzie oczywiście odpowiednio droższy, jak również jego montaż będzie bardziej skomplikowany. Zazwyczaj montaże, filtrów centralny zajmują się firmy sprzedające takie produkty. Podkategorią takich filtrów są filtry kranowe. Umieszczane są w samym kranie, lub obok niego, mogą też być pod zlewozmywakiem. Taki filtr działa wtedy tylko miejscowo. Może to być filtr pralkowy, kuchenny, łazienkowy, prysznicowy.

Jak widać filtrów do wody jest bardzo dużo. Każdy powinien wybrać taki, jaki będzie zgodny z jego preferencjami. Ceny w przeliczeniu na miesiąc użytkowania zazwyczaj będą korzystne.

Najnowsze informacje na wlasnawoda.pl