Detektyw – jakie musi mieć wyposażenie?

Prowadzenie dochodzenia kryminalnego wymaga nie tylko odpowiednio przygotowanych do pracy detektywów, ale również odpowiedniego wyposażenia. Bez niego nie da się prowadzić fachowego śledztwa. Sprzęt ten może być bardzo różny, od małych rzeczy do dużych, od tanich do bardzo drogich.

Detektyw – ceny w Warszawie

detektyw cenyNa pewno przydatny będzie aparat fotograficzny z funkcją nagrywania wideo. Detektyw ceny Warszawa wielokrotnie będzie śledził podejrzanych i musi mieć udokumentowane ich poczynania, takie jak spotkanie z kochanką, czy podejrzane zakupy. Do tego potrzebny jest na pewno dobry obiektyw lub aparat z funkcją mocnego zoomu, żeby wszystko było widoczne z miejsca obserwacji. Agencja detektywistyczna musi również posiadać przynajmniej jeden komputer z dostępem do internetu i wielu programów, w szczególności umożliwiających analizę obrazu i dźwięku. Na pewno nie jeden raz takie oprogramowanie będzie bardzo przydatne. Obecnie jest wiele biur, umożliwiających badanie DNA, więc biuro detektywistyczne nie musi posiadać takiego fachowego, i bardzo drogiego sprzętu. W razie potrzeby może skorzystać z usług firmy zewnętrznej. Na pewno przyda się również broń. Na co dzień pewnie nie będzie ona potrzebna, ale w sytuacjach gdy śledzimy niebezpiecznego podejrzanego, który może być uzbrojony to nie możemy sobie pozwolić na bycie bez broni.

Na szczęście byli policjanci czy wojskowi nie będą mieli problemu z otrzymaniem pozwolenia na broń. Do tego jeszcze konieczny będzie samochód, potrzebny w bardzo wielu sytuacjach, od jazdy do świadka do śledzenia podejrzanego.