Czym są fundusze unijne?

 

Dzięki Unii Europejskiej, nasz kraj zyskał nowe możliwości. Zyskały je również nasze miasta oraz my sami. Wiele projektów unijnych jest realizowanych cyklicznie i mogą w nich brać udział osoby spełniające wymagania oraz kryteria. 

Kto w Bydgoszczy zarządza funduszami unijnymi?

fundusze unijne bydgoszczProjekty unijne są realizowane w Polsce od czasu, kiedy do niej przystąpiliśmy. Jeko, że jesteśmy jednymi z największych beneficjentów Wspólnoty, dostajemy bardzo dużo środków. Fundusze unijne są tak zarządzane, by dawać możliwość rozwoju państwom, miastom oraz ich obywatelom. Za zarządzanie funduszami są z reguły odpowiedzialne Urzędy Marszałkowskie, Urzędy Pracy i Urzędy Miast. Warte zauważenia są projekty dla statystycznych obywateli. Jest szereg projektów, które zakładają walkę z bezrobociem, podnoszenie kwalifikacji, zakładanie własnych działalności gospodarczych oraz jej rozszerzanie. Nie ma się co dziwić, ze chętnych nigdy nie brakuje, ponieważ środki unijne płyną szerokim strumieniem. Osoby, które chcą skorzystać ze wsparcia funduszy unijnych, muszą spełniać wymagania, określone w regulaminie. Co roku jest organizowanych kilka lub kilkanaście projektów, w zależności od tego jaka jest pula środków w danym okresie. Jeśli zainteresowały nas fundusze unijne Bydgoszcz jest miastem, w którym można z nich skorzystać. Zarówno jeśli jesteśmy przedsiębiorcami, jak i wtedy kiedy przystępujemy do nich indywidualnie. By dowiedzieć się o projektach, jakie są aktualnie realizowane w naszym mieście, wystarczy odwiedzić witrynę internetową Urzędu Marszałkowskiego.

Fundusze unijne znacząco zmieniły obraz naszego kraju, a wielu rodakom pomogły założyć własny biznes lub rozszerzyć ten, który prowadziły do tej pory. Unia Europejska stawia na rozwiązania innowacyjne i nieszablonowe. Ludzie, którzy je proponują z reguły dostają fundusze z Unii.