Coś słodkiego w ramach upominku

Uczono nas zapewne kiedyś, że nie powinno się przychodzić do kogoś z pustymi rękoma. I było to naturalne dla naszych rodziców czy też dziadków, że zawsze idąc w gości mieli dla gospodarza jakiś upominek. W dzisiejszych czasach ta tradycja powoli zanika, a szkoda bo było w niej wiele mądrości. Może jak uświadomimy sobie sens obdarowywania innych bez okazji, na nowo zaczniemy to robić?

Dlaczego warto dawać

słodkie upominkiMoc obdarowywanie innych kryje się w powiedzeniu- co dajesz, to wróci do ciebie zwielokrotnione. Ktoś, kiedyś mniej lub bardziej świadomie wprowadził zwyczaj przynoszenia upominków, kiedy szło się kogoś odwiedzić. I nie chodziło wcale o nic wielkiego, liczył się gest. Świat rozlicza nas z intencji, jaką mamy w sercu. Jak dajemy coś komuś z radością, to wróci do nas w życiu jeszcze więcej obfitości. Nie zagłebiając się za mocno w filozoficzne rozważania można po prostu ustalić, że dawanie sprawia po prostu ogromną radość temu, który daje, jak i temu, który przyjmuje. Jakie więc są najprostsze pomysły na drobny prezent, gdy idziemy w gości? Pierwsze, co przychodzi na myśl to słodkie upominki, które przypadają do gustu nie tylko dzieciom, ale i dorosłym. I wcale nie musi być to zwykła i delikatnie przereklamowana tabliczka czekolady. Rynek jest wręcz przesycony oryginalnymi, słodkimi wyrobami. Niektóre z nich przypominają nawet małe dzieła sztuki. Jeżeli osoba, do której idziemy nie jada słodyczy to można przynieść jej jakiś oryginalny owoc przewiązny wstążką, na przykład ananas. Wszystko zależy od naszej kreatywności. 

Nie trzeba naprawdę dużo, aby w radosnej atmosferze rozpocząć wizytę u rodziny lub znajomych. Wystarczy zabrać ze sobą jakiś drobny upominek, na przykład w postaci jakiejś słodkości. Taki miły gest wróci kiedyś do nas zwielokrotniony.