Co to takiego ogród zimowy?

W Polsce wciąż bardzo rzadko się słyszy określenie ogród zimowy. Są one coraz bardziej popularne, ale to sformułowanie nie weszło jeszcze do naszego języka na dobre. Czym zatem jest owy tajemniczy ogród zimowy i czy warto w niego zainwestować?

Jak aranżować zimowe ogrody?

ogrody zimowe warszawaOgród zimowy jest rodzajem dobudówki. Może mieć ściany przeszklone i przykładowo drewniany daszek, lub cały być ze szkła. Taką dobudówkę dostawia się do domu i zaczyna ona tworzyć z resztą pomieszczeń integralną całość. Nie jest to jednak pomieszczenie takie jak kuchnia czy salon. Ogród zimowy jest wyjątkowym i unikatowym miejscem, w którym dom łączy się z ogrodem. Ogrody w stylu angielskim miały za zadanie łączyć dom i ogród. Dlatego kwiaty i krzewy wręcz wchodziły do domostw i otaczały je z każdej strony. Ogród zimowy to namiastka tego dawnego podejścia. Bowiem w tym pomieszczeniu możemy urządzić swój własny ogród w domu, który będzie nas cieszył cały rok. Nie będzie miało znaczenia to, że robi się na dworze zimno i krzewy obumierają, a drzewa tracą liście. W zimowym ogrodzie będziemy mogli umieścić wszystkie te rośliny, które kwitną przykładowo cały rok. Będą się w nim mogły również znaleźć małe drzewka, rośliny pnące umieszczone na belkach, kwiaty w donicach. Tak naprawdę mamy pod tym względem wszelką dowolność. Przeszklone ściany dadzą nam możliwość jednoczesnego rozkoszowania się ogrodem zimowym i tym co jest na zewnątrz. To idealne pomieszczenie dla osób, które potrzebują wyciszenia i lubią obcować z naturą. Dziś przykładowo oferuje nam takie ogrody zimowe Warszawa.

Poszukujemy miejsc, w których będziemy mogli po prostu odetchnąć. Każdemu z nas potrzebny jest kontakt z naturą, nawet jeśli oznacza to po prostu zwykłą wizytę w parku. Taki ogród zimowy może zapewnić nam relaks, wyciszenie i spokój w naszym własnym domu. Rośliny dadzą nam możliwość obcowania z naturą każdego dnia.