Brak natchnienia i bank muzyki

Dwa lata temu skończyłem szkołę muzyczną. Myślałem, ze będę wielkim artystą, że będę miał wspaniały zespół, będę wielkim kompozytorem. Tak, tak właśnie myślałem, a dzisiaj, co? Komponuję muzykę do prezentacji, robię royalty music. Tak, to jest właśnie moje zajęcie.

Bank muzyki – tam znajdziesz moje utwory

Bank muzykiChociaż ostatnio, muszę przyznać, że nawet wkręciła mnie muzyka do gier, to faktycznie można się pobawić dźwiękami, stworzyć jakiś dobry klimat. Tak to jeszcze jakoś mi wychodzi, ale ta cała royalty music, to przecież porażka dla kompozytora, podobnie z resztą jak muzyka do prezentacji, wiecie ile zajmuje mi zrobienie czegoś takiego jak muzyka do prezentacji? Najwyżej piętnaście minut. Muzyka do gier to coś zupełnie innego, tutaj spędzam miesiące, rysując dźwiękami pejzaże, tworząc atmosferę gry. Tak, muzyka do gier, to coś, co mogę robić, bardziej martwi mnie ta muzyka do prezentacji, chociaż z tego są naprawdę duże pieniądze szczególnie, jeśli chodzi o royalty music, to naprawdę przynosi konkretne zyski. Ale ja nie chciałem mieć dużo pieniędzy, ja chciałem być artystą. Takim spełnionym muzykiem, z pustym portfelem, zawalonym życiem rodzinnym, ale za to z głową pełną nut, nowych melodii. Chciałem zachwycać ludzi moją muzyką, chciałem, żeby przystawali na chwilę, żeby lepiej ją usłyszeć, jednak nic z tego. Moja muzyka, to nie ta, której słuchacie w filharmonii, moja muzyka, to muzyka do gier, moja muzyka, to muzyka do prezentacji, to royalty music, za którą otrzymuję bardzo dużo pieniędzy i mało spełnienia. Mam dom, mam żonę, mam świetnie płatną pracę. Straciłem jednak pasję, a tego, za nic w świecie nie chciałem stracić. Przecież muzyka i jej jakość były dla mnie najważniejsze.

Muzyka oraz komponowanie, były dla mnie wszystkim, a teraz zamykam się na osiem godzin w gabinecie i tworzę muzykę, tak jakbym codziennie wychodził do biura. Zaliczał kolejne zlecenia, zero pasji, zero satysfakcji, tylko ta muzyka do gier, trzyma mnie przy życiu. Chyba się wypaliłem… Nigdy nie myślałem, że przyjdzie to tak szybko.

Bank muzyki  znajdziemy na stronie: royaltyfreeheaven.com