Bombki na choinkę

Kiedy zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, pragniemy by był to czas spędzony w rodzinnym gronie, pełen życzliwości, miłej i wesołej atmosfery. W przygotowania do świąt wciągamy nasze pociechy, które uwielbiają ten okres. Mogą nauczyć się tradycji związanych z obchodami tych świąt.

Jak wyrabia się bombki?

wycieczka do fabryki bombekIstotną sprawą przy przygotowywaniu Świąt Bożego Narodzenia jest ubieranie choinki. Dzieci zazwyczaj nie mogą doczekać się, kiedy w domu stanie piękna, świecąca i mieniąca się kolorowymi bombkami choinka. Nic w tym dziwnego. Każdy z nas będąc dzieckiem czekał z niecierpliwością na ten moment. Kolorowe bombki są nieodłącznym elementem w ubiorze świątecznego drzewka. Uczęszczając do szkoły miałam możliwość zobaczenia na własne oczy jak produkowane są bombki. Okazją tę była wycieczka do fabryki bombek, w której razem z innymi mogliśmy zobaczyć jak bombki są tworzone. Ta wycieczka pokazała nam jak pracują ludzie, z jaką starannością i dbałością o każdy szczegół tworzą bombki o różnych kształtach kolorach i wzorach. Ta wycieczka do fabryki bombek, była świetnym doświadczeniem, ponieważ mogliśmy zobaczyć ręczną, żmudną pracę, która w efekcie jest przepiękna. Widzieliśmy jak rozgrzane szkło jest dmuchane, jak wytwarza się z niego przeróżne kształty. Potem widzieliśmy jak są ręcznie malowane i ozdabiane. Jest to trudny proces, bo trzeba mieć zdolności manualne i dużą cierpliwość. Malowanie ręczne bombek nie jest łatwą rzeczą, ale panie, które to robiły nie miały z tym większych trudności.

Wyjazd jakim była wycieczka do fabryki bombek, była czymś niezapomnianym, tym bardziej, że każdy z uczestników dostał ręcznie malowaną bombkę ze swoim imieniem. Z pewnością zabiorę tam swoje dzieci, by mogły zobaczyć jak robi się ozdoby choinkowe, które dodają uroku świętom.