Body dla dziecka

 

Kilka miesięcy temu na świat przyszło moje pierwsze dziecko. Jak to bywa u każdego rodzica przed narodzinami przeczytałam setki porad na temat tego, co kupić i co będzie potrzebne w pierwszych miesiącach życia. Jak łatwo się domyślić połowa rzeczy, które została mi polecana, poszła w zapomnienie po pierwszym użyciu.

Body dla maluchów

body niemowlęce rozpinane z przoduMimo, że zakupy przed narodzinami mojego maluch w 70 procentach stanowiły przedmioty, które nigdy nie wykorzystam, znalazły się wśród nich perełki, które w ogromnym stopniu ułatwiły nam wspólne początki. Jedną z nich są body niemowlęce rozpinane z przodu na guziczki. Nie zdawałam sobie sprawy z tego jak ważną rolę będą one odgrywać podczas zmiany pieluszki. Oczywiście początkowo byłam nastawiona na ubieranie mojego malucha w różne stroje, a sklepy z ubrankami dla dzieci z każdej strony wołały, abym kupiła kolejne spodnie, sweterek czy bluzeczkę. Ostatecznie większość z nich leży nigdy nie używana, a moja pociecha już z nich niestety wyrosła. Nie ukrywam takie małe ubranka są przesłodkie, jednak w pierwszych miesiącach życia postawiłam zdecydowanie na body. Kiedy odkryłam ich cudowne zastosowanie podczas przewijania, oddałam maluszka w ręce partnera a sama poleciałam do galerii po zapasy body. Kiedy zmieniam pieluszkę nie ma nic prostszego jak odpięcie kilku guziczków i podwinięcie ubranka do góry. Jest to znacznie prostsze niż ściąganie legginsów i ponowne ich zakładanie. Gdybym miała dać radę przyszłym mamom zdecydowanie poleciłabym zakup dużej ilości body.

Mówi się, że człowiek uczy się na błędach. O ile ubieranie swoich niemowlaków w body nie uważam za błąd, o tyle zdecydowanie należę do osób, które lubią ułatwiać sobie życie. Jako mama pierwszego dziecka zdałam sobie sprawę jak wiele obowiązków stoi przede mną każdego dnia, tak więc wygoda w przebieraniu malucha zdecydowanie wygrała.