Balustrady szklane w biurowcach

 

Zapewnienie odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa w miejscach, w których przebywa nieustannie wiele osób coraz częściej musi iść w parze z odpowiednią, nowoczesną stylistyką. Często to ona ma nadrzędne znaczenie dla wielu ludzi, jednak na szczęści na rynku dostępne są rozwiązania, które są nie tylko bezpieczne i praktyczne, ale też modne.

Szklane balustrady we wnętrzach budynków

balustrada szklana krakówPrzykładem takiego rozwiązania są szklane balustrady stosowane w wielu nowoczesnych budynkach, np. biurowcach czy miejscach użyteczności publicznej. W takich budynkach styl wystroju jest bardzo istotny i w dużej mierze świadczy o instytucji. Jeśli pragnie ona pokazywać się jako nowoczesną, idącą z duchem czasu, to co lepiej przekaże ten obraz niż połączenie metalu i szkła? Z takich właśnie materiałów robi się między innymi balustrady, które otaczają schody czy podesty we wnętrzach budynków. Należy jednak pamiętać, że konieczne jest tutaj stosowanie się do odpowiednich zasad bezpieczeństwa, dotyczących trwałości materiałów czy też na przykład wysokości samej balustrady, szerokości prześwitów między panelami ze szkła i tak dalej. Balustrada szklana Kraków musi być nie tylko ładna, ale też wygodna i bezpieczna. Dlatego też konieczne jest stosowanie odpowiedniego typu szkła, na przykład klejonego bądź hartowanego. W obu przypadkach pozwala to zapobiec powstawaniu dużych, niebezpiecznych odłamków, gdyby panel szklany został uszkodzony czy zbity.

Warto pamiętać, że szklane balustrady nie muszą być nudne. Szkło może być przezroczyste bądź matowe, gładkie albo z ciekawą fakturą. W biurowcach można skorzystać z piaskowania, które pozwoli stworzyć na szkle nazwę firmy, jej logo czy też przewodnie hasło reklamowe. W ten sposób nawet balustrada może stanowić przestrzeń do reklamy.