Znaczenie bramy wjazdowej

Wchodząc w posiadanie własnej posesji jedną z pierwszych rzeczy jakie należy wykonać jest ogrodzenie jej oraz zamontowanie wejść. Jedno z nich jest nazywamy furtką lub bramką, jeśli ma być przeznaczone dla ludzi. Drugie zaś nosi miano bramy, z której korzystać będą samochody i inne maszyny.

Brama wjazdowa i jej rodzaje

bramy wjazdoweOd częstotliwości używania zależeć będzie jakiego wyboru dokonamy przy ich kupnie. Przy furtce sprawa jest ułatwiona ponieważ mogą być one albo automatyczne, otwierane z domu, albo ręcznie za pomocą klucza. Większe trudności zaczynają się przy wyborze bram. Bramy wjazdowe mogą być w pełni zautomatyzowane, gdzie wystarczy wcisnąć odpowiedni przycisk aby ją otworzyć lub zamknąć. Przesuwają się wtedy prostopadle do podłoża albo równolegle. Sygnalizują swoje działanie charakterystycznym dźwiękiem, albo świecącą się diodą. Występują również zwyczajne wjazdowe bramy, zamykane na klucz. Ich wybór przysparza włożenia zdecydowanie więcej pracy, ale na pewno są tańsze. Materiał, z których bramy są wykonane również ma znaczenie. Te drewniane chociaż chronią, nie są tak trwałe jak ich metalowe rodzeństwo. Wystarczy odrobina ognia, i trzeba będzie myśleć nad zaopatrzeniem się w nową sztukę. Bramy różnią się też od siebie wyglądem. Niektóre są proste z kilkoma prętami połączonymi w jedno, a inne ozdobione różnymi ornamentami i wzorami. Im bogatsza we wzory, bardziej zmechanizowana i wykonana z trwalszego materiału brama wjazdowa tym jej koszt będzie większy.

Nie ważne jednak czy jest ona piękna czy brzydka oraz na czym opiera się sposób jej funkcjonowania. Najważniejsze jest, aby brama spełniała swoje podstawowe działanie czyli broniła dostępu do naszej posesji przed osobami trzecimi oraz natrętami, którzy zawsze mogą się znaleźć.