Zakup bawełnianych wacików wielorazowych

Jakiś czas temu zmieniłam swój styl życia. Zaczęłam spędzać więcej czasu na świeżym powietrzu, dbałam o aktywność fizyczną oraz zdrową i zbilansowaną dietę dla siebie i moich bliskich. Postanowiłam również zadbać o środowisko i wykluczyłam ze swojego produkty, które mu szkodzą.

Ekologiczny wacik wielorazowy w mojej łazience

waciki wielorazoweWszechobecny plastik jest zmorą dla naszego środowiska. W dalszym ciągu istnieje wiele produktów, które zagrażają naturalnemu środowisku i wpływają także na nasze zdrowie. Robiąc zakupy w sklepie internetowym, postanowiłam wypróbować bawełniane i ekologiczne waciki wielorazowe. Był to bardzo popularny produkt, więc i ja postanowiłam z niego skorzystać. Wybrałam dwanaście sztuk bawełnianych wacików, wraz ze specjalnym woreczkiem, który był przeznaczony do ich prania. Wacików używałam do oczyszczania skóry twarzy dwa razy dziennie, nakładając na nie odpowiednie kosmetyki. Waciki wielorazowe nie powodują żadnych podrażnień, są delikatne i bardzo wytrzymałe. Po ich użyciu, moczyłam je w wodzie i odstawiałam do wyschnięcia, a raz w tygodniu prałam w niskiej temperaturze w pralce. Stosowanie tego ekologicznego produktu bardzo ułatwiło mi życie, a przede wszystkim dbałam o środowisko naturalne, ponieważ zmniejszyłam emisję plastiku, ponieważ nie kupowałam zwykłych wacików w plastikowym opakowaniu. Swoje bawełniane płatki przechowywałam w dużym, szklanym słoju w łazience, gdzie miałam pewność, że nie zostaną zakurzone ani zabrudzone. Cieszyłam się, że takimi drobnymi gestami przyczyniam się do ratowania środowiska naturalnego, a wiedza innych na ten temat zaczyna przybierać na sile. Za moją namową, również i moje przyjaciółki zdecydowały się na wybór ekologicznej wersji wacików kosmetycznych, a ja byłam z tego powodu bardzo zadowolona i szczęśliwa.

Zdrowy styl życia, który prowadzę, powoduję, że zmieniam różne produkty na inne, bardziej ekologiczne. Cieszę się z tego, że również codzienna pielęgnacja skóry twarzy może przyczynić się do zmniejszenia emisji plastiku, a moje produkty kosmetyczne są produkowane z naturalnych składników i są bezpieczne zarówno dla ludzi, jak i środowiska.