Wybieramy hydroizolację na taras

Posiadanie tarasu to namiastka kontaktu z naturą dla tych, którzy zdecydowali się zamieszkać w centrum miasta. Nic więc dziwnego, że wielu z nas decyduje się na tego typu inwestycję, mimo obaw o szczelność i prawidłowe odprowadzanie wody. Na szczęście na rynku znajdziemy sposoby, aby radość z posiadania tarasu nie była okupiona kłopotami z wilgocią wewnątrz domu.

Zalety hydroizolacji EPDM

wytrzymała hydroizolacja epdmTaras to tyle samo przyjemności, co kłopotów – mawiają Ci, którzy najwyraźniej nie mają pojęcia o nowoczesnych rozwiązaniach, stosowanych do ochrony tarasów i płaskich dachów przed wilgocią. Obawy o szczelność i zawilgocenie ścian, powodujących powstawanie grzybów czy pleśni mogą odejść w zapomnienie. Rozwiązaniem gwarantującym prawidłowe odprowadzanie wody jest wytrzymała hydroizolacja EPDM, wzmocniona żywicą polimerową. Choć jest to inwestycja kosztowna, to jednak spełniająca swoje zadanie doskonale, zatem jest warta swojej ceny. Wspomniana membrana wykonana jest z tworzywa sztucznego, które charakteryzuje się wysoką odpornością na warunki atmosferyczne, wytrzymujące temperatury nawet do -40 stopni Celsjusza. Wyłożenie tarasu taką folią daje gwarancję szczelności, zatem nie będziemy musieli obawiać się o zawilgocenie ścian. Dodatkowe zabezpieczenie trudnodostępnych miejsc, takich jak łączenia ze ścianą czy barierkami, żywicą polimerową zapewnia najwyższy poziom zabezpieczenia przed wodą.

Ci z nas, którzy mieszkają w centrum miasta, z pewnością marzą o posiadaniu tarasu, na którym można wypocząć i zrelaksować się na świeżym powietrzu po ciężkim dniu w pracy. Przed takim krokiem powstrzymuje nas jednak często obawa o zawilgocenie ścian, prowadzące do powstania grzybów i pleśni wewnątrz domu. Zastosowanie odpowiednich rozwiązań wykluczy występowanie tego typu problemów.