W dniu ślubu

 

Dzień ślubu jest ważnym dniem w takiej samej mierze dla Panny Młodej, co dla Pana Młodego. Oboje wszak stają dla siebie na równi, składając sobie wzajemnie dokładnie te same obietnice. Chociaż zazwyczaj więcej miejsca poświęca się Pannie Młodej, dziś zrobimy wyjątek i skupimy się na Panu Młodym.

Spinki jako wymagana biżuteria

srebrne spinkiTen, kto powiedział, że biżuteria jest stworzona z myślą o kobietach, kompletnie nie miał pojęcia o specyfice branży jubilerskiej. Wszak w jej skład wchodzą również zegarki, męskie bransolety, a nade wszystko spinki do mankietów. Te ostatnie potrafią stać się rzeczą, która spędza sen z powiek przyszłego Pana Młodego. Panowie bardzo rzadko korzystają ze spinek, są jednak okazje, (a ślub jest jedną z nich!) kiedy w takie spinki należy się wyposażyć. Co więcej, należy je odpowiednio dobrać do koszuli i garnituru. Jeśli chodzi o ślub, zdecydowanie większym powodzeniem cieszą się srebrne spinki i nic w tym dziwnego – lepiej komponują się z estetyką tego dnia, bielą koszuli i sukni Panny Młodej. Spinki mają dziś różne kształty, jednak najczęściej wybieranymi są te w stylu „guzika”. Produkt tego typu w dniu ślubu może być ryzykowny z kilku powodów. Po pierwsze, kolor wypełnienia musi być dobrany z rozmysłem i pewną ideą. Jeśli garnitur Pana Młodego jest w innym kolorze niż czarny, może być to dobry trop. Jeśli nie, może warto nawiązać do koloru przewodniego wesela? Kolor to jedno, ale kwestią, na którą na pewno warto zwrócić uwagę jest też wykończenie „guzika”. Powinniśmy zadbać o to, by nie wyglądało tandetnie.

Bez różnicy, czy zdecydujemy się na „guzik” matowy, czy też na ten z połyskiem, w obu przypadkach może wyglądać to równie pięknie, co upiornie. Warto więc zwrócić na tę kwestię naszą szczególną uwagę, ponieważ może okazać się, że niewłaściwie dobrane szpilki do mankietów staną się elementem, który będzie odwracał uwagę gości od innych aspektów uroczystości.