Układanie i nawilżanie brody za pomocą balsamu

Najbardziej kontrowersyjnym kosmetykiem stosowanym w pielęgnacji brody jest balsam. Z drugiej strony można też śmiało powiedzieć, że jest to bardzo uniwersalny kosmetyk. Niektórzy uważają balsamy do brody za zupełnie niepotrzebne kosmetyki i wyrzucanie pieniędzy w błoto.

Balsamy, czyli profesjonalne kosmetyki do brody 2 w 1

balsam do brodyInni z kolei są pewni, że bez zastosowania balsamu nie mogliby wyjść z domu. Balsam do brody można potraktować jako kosmetyk 2 w 1. Dzięki balsamowi można np. okiełznać odstające włosy. Jest to problem mężczyzn, u których broda osiąga już dość duże rozmiary. Wtedy włosy mają tendencję do wywijania się w różne strony. Balsam pozwala na ułożenie brody. Ponadto balsam pomaga w nawilżeniu brody. Często zdarza się, że broda nie chce się ułożyć, bo jest zbyt przesuszona. Wtedy zastosowanie balsamu okazuje się być najlepszym rozwiązaniem. Warto pamiętać, że balsam do brody ma inną konsystencję niż olejek. Dlatego nie jest on w stanie nawilżyć brody w takim samym stopniu jak olejek. Balsam nie może też wejść we wszystkie miejsca, do których trafia olejek. W związku z tym balsam używany jest przez większość mężczyzn jako kosmetyk do układania włosów, a niekoniecznie do nawilżania brody. Po pobycie z klimatyzowanych pomieszczeniach, uprawianiu sportu, broda wygląda zupełnie inaczej – źle się układa i jest przesuszona. Za pomocą balsamu można przywrócić brodę do normalnego stanu i to bardzo szybko.

Dlatego wielu brodaczy nie rozstaje się z balsamami do brody. W balsamach do brody znajdują się różne składniki. Inaczej będzie działał balsam, który składa się głównie z masła shea, a jeszcze inaczej ten wykonany głównie z wosku pszczelego. Balsam należy dobrać odpowiednio do zarostu, jaki się posiada. W profesjonalnych sklepach zawsze można liczyć na specjalistyczną poradę w tej kwestii.