Szkoliłem się na managera sprzedaży

 

Swoją pierwszą pracę znalazłem sobie samodzielnie tuż po ukończeniu studiów. Nikt mi nie pomagał i tym bardziej byłem z siebie zadowolony. Zaczynałem jako zwykły pracownik biurowy i zajmowałem się pocztą czy pieczętowaniem kopert. Z czasem jednak zostałem doceniony.

Uczestnictwo w profesjonalnym szkoleniu managerskim

szkolenia dla managerów sprzedażyKierownik działu szybko docenił mój temperament i zdecydował się dać mi szansę na stanowisku sprzedawcy. Warunki pracy były o wiele lepsze i się z tej propozycji ucieszyłem. Dawałem sobie świetnie radę i z czasem stałem się tak samo skuteczny jak pozostali pracownicy w dziale. Kierownik widział we mnie nadzieję i powiedział, że widzi mnie jako managera sprzedaży, ale musiałem odbyć kurs, by mieć szansę na to stanowisko. Kierownik dał mi nawet namiary na firmę, która organizowała szkolenia dla managerów sprzedaży i zalecił mi, bym jak najszybciej się na ten kurs zapisał. Co więcej, załatwił mi dofinansowanie z firmy, bo przekonał prezesa spółki, że bylem osobą wartą takiej inwestycji. Kurs mi się podobał i zdobyłem na nim ogromną wiedzę, której wcześniej nie znałem. Kurs prowadził doświadczony sprzedawca, który był jednym z najlepszych w kraju. Z ogromną przyjemnością go słuchałem i sukcesywnie zapisywałem wszystkie kluczowe informacje. Kurs zakończył się egzaminem, który udało mi się zdać z najwyższą ilością punktów. Kierownik był z tego zadowolony i od razu pogratulował mi przyszłego awansu. Uczestniczenie w tym kursie otworzyło mi drzwi do kariery.

Dostałem stanowisko managera sprzedaży i byłem jedną z najważniejszych osób w dziale. Nawet dzieliłem się swoją wiedzą z pozostałymi pracownikami, ale nikt nie był w stanie wykorzystać technik sprzedaży tak jak ja. Ostatecznie byłem najlepszym sprzedawcą w firmie.