Rodzaje taśm ostrzegawczych

Z pewnością każdy z Was miał do czynienia z taśmą. Biała, przeźroczysta taśmy to jedne z powszechnych artykułów do biura. Jednak pośród wielu rodzajów taśm istnieją także inne. 

Dziś zajmiemy się taśmami ostrzegawczymi. Opiszemy ich kolory oraz pokażemy przykłady zastosowań.  

Biel i czerwień w jednej taśmie 

taśma odblaskowa samoprzylepnaRolka folii PCV w podanej powyżej kolorystyce to standard. Zestawienie bieli oraz czerwieni są dobrymi sygnałami ostrzegawczymi. Z taśma odblaskowa samoprzylepna tego rodzaju korzystają policjanci. Z pewnością nie raz widzieliście wypadek oraz zabezpieczanie terenu czerwono-białą taśmą. Ostrzegawcza taśma odblaskowa samoprzylepna z powodzeniem jest stosowana podczas imprez masowych. Podczas plenerów taśma jest doskonałym elementem oznaczania parkingów oraz miejsc pod gastronomię np. food trucki. 

 

Czerń oraz żółć na folii PCV 

Kolory te są drugą grupą ostrzegawczą. Folia PCV w podanym kolorze możemy spotkać w halach magazynowych. Żółto-czarna taśma odblaskowa samoprzylepna jest z powodzeniem stosowana do oznakowania krawędzi ramp. Taśma tego rodzaju jest przyklejana na podestach schodów. Czerń oraz żółć pojawia się na licznych narożnikach. Czasem taśma odblaskowa samoprzylepna w podanych kolorach może ochraniać chropowate elementy urządzeń technologicznych w zakładach pracy. 

Pośród taśm ostrzegawczych wyróżnia się kolory tj. żółty. Jej zastosowanie jest praktycznie podobne, jak w przypadku taśma odblaskowa samoprzylepna z dodatkiem czerni. W przypadku określania poziomu zagrożenia istotne jest użycie odpowiedniego koloru oraz rodzaju taśmy. Najlepiej jest używać taśm wykonanych z wysokojakościowej folii PCV. Takie rozwiązanie sprawia, że taśmy ostrzegawcze nie ulegną działaniu wysokiej temperatury, wilgotności oraz ścieraniu mechanicznemu.