Przechowywanie rzeczy w domu

W każdym domu lub mieszkaniu powinno się znaleźć jak najwięcej półek, szafek i regałów, na których będzie można przechowywać przedmioty codziennego użytku. Przechowywanie jest szczególnie ważne w małych mieszkaniach o niedużej powierzchni. Tutaj na kilkudziesięciu metrach kwadratowych powinno się zmieścić wszystko to, co w domu jest niezbędne.

WnętrzeOkazuje się, że najlepszym sposobem na wyposażenie wnętrz jest kupno dużej ilości pudełek. Mogą to być pojemniki różnej wielkości, w których można przechowywać różne drobiazgi. Ważna jest tutaj organizacja. W pudełkach powinny się znajdować przedmioty z tej samej grupy. W jednym pudełku można umieścić kosmetyki, w innym kable, w jeszcze innym dokumenty. Dobrze byłoby także opisać zawartość pudełek, dzięki czemu znacznie łatwiej będzie nam znaleźć to czego akurat poszukujemy.
Do przechowywania ubrań i dodatków najlepiej sprawdzają się szafy w zabudowie. Można je aranżować w dowolny sposób, dzięki czemu znajdzie się w nich miejsce na wszystko. Szafy powinny mieć półki, na których układa się koszulki, koszule, spodnie i swetry, Powinny być również wyposażone w drążki do wieszania ubrań oraz w szuflady, w których można przechowywać bieliznę i dodatki.

Zasady, jakie narzuca projektowanie wnętrz nie zakładają już, że szafy w zabudowie koniecznie muszą się znaleźć w sypialni. Obecnie bardzo modne są także szafy montowane w przedpokoju lub w pokoju gościnnym. Motywy, jakie można zamieścić na drzwiach przesuwnych mogą mieć dekoracyjne elementy, dzięki czemu szafa będzie się pięknie prezentować w każdym wnętrzu. Zewnętrzna część szafy zwykle wykonana jest z płyty mdf, ale można spotkać także drzwi przesuwne wykonane ze szkła lub z dodatkiem lustra.