Profesjonalne terapie uzależnień w Krakowie

Żyjemy coraz szybciej, coraz więcej pracujemy, niektórzy z nas nie nadążają za narzuconym tempem. Ludzie przepracowani, przeżywający kryzys, nie potrafiący znaleźć dla siebie miejsca łatwo mogą wpaść w szpony uzależnienia.

W Krakowie wyleczymy uzależnianie

leczenie uzależnień krakówKiedyś słowo „uzależniony” równało się słowu „alkoholik”. Najczęściej mieliśmy na myśli osoby z nizin społecznych. Teraz postrzeganie uzależnienia uległo zmianie. Przekonaliśmy się, że nie dotyka ono tylko osób biednych. Coraz częściej od alkoholu uzależniają się osoby na dobrych stanowiskach, którym, zdawać by się mogło, niczego nie brakuje. Często jest to nawet nałóg alkoholowy. Uzależnić się można od coraz większej liczy rzeczy – od narkotyków, seksu, zakupów, czy nawet gier komputerowych lub smartfona. Uzależnienie dotyka też coraz częściej młodych ludzi. W ostatnim czasie jest coraz głośniej o dopalaczach. To po nie najczęściej sięgają młodzi, bo są łatwo dostępne i stosunkowo tanie. Podobnie jest z alkoholem. Niektórzy całe dnie spędzają z nosem w telefonie i nie widzą w tym problemu, a jest to już uzależnienie. W każdym mieście znajdziemy środki leczące uzależnionych. Jeśli chodzi o leczenie uzależnień Kraków w tym przoduje. Tamtejsze ośrodki mają bardzo szeroką ofertę. Pomoc mogą tam znaleźć nie tylko alkoholicy czy narkomani. Także osoby uzależnione od nowych technologii, seksoholicy i inni znajdą tam specjalistę leczącego dane uzależnienie. Proces zdrowienia jest długi i wymaga od uzależnionego mnóstwa pracy nad sobą i swoją silną wolą.

Uzależnieni uczestniczą w psychoterapii indywidualnej i grupowej. Muszą nauczyć się myśleć inaczej. Udział w terapii uzależnień jest bardzo żmudnym i długim procesem. Niektórzy biorą w nim udział kilka razy, bo podwinęła im się noga i wrócili do nałogu.