Pranie dywanów do pokoju dziecięcego

 Wszyscy wiemy, że dzieciaki zawsze dużo brudzą. Dlatego też trzeba tak urządzić ich pokój, żeby łatwo było tam sprzątać. Meble najlepsze są drewniane, bo i tak za jakiś czas trzeba je wymienić jak dzieciaki podrosną. Mogą więc być tanie i się zniszczyć, choć bez przesady.

Pranie dywanów i usuwanie różnych plam

pranie dywanów akrylowych w WarszawieŚciany są pomalowane farbą odporną na ścieranie i zmywanie, więc nawet jak dzieciaki pomażą coś farbkami to można to łatwo usunąć. Panele podłogowe również byłyby dobrym rozwiązaniem, jednak są dosyć śliskie i dzieci mogłyby się na nich przewrócić. Zdecydowałam zatem, że w pokoju dziecięcym musi znaleźć się dobrze przymocowany dywan. To dobre miejsce na zabawę dla dzieci, mogą tam sobie siadać, a nie tak na gołej podłodze. Dywan ma jednak swoje wady. Panele podłogowe łatwo byłoby zmyć, a dywan trzeba wyprać. Po tych wszystkich wylanych soczkach, farbkach, malowaniu dywanu kredkami, jedzeniu przylepiającym się do włosia. Jedynie profesjonalne pranie dywanów akrylowych w Warszawie wchodziło w grę. Sama próbowałam zadziałać odkurzaczem czy proszkiem do czyszczenia wykładzin, jednak nie zdało się to na wiele, dywan był odświeżony, ale nie czysty. Zgłosiłam się zatem to firmy zajmującej się praniem wykładzin, żeby uporała się z dywanem w pokoju dzieci. Oni mają profesjonalny sprzęt i środki czyszczące, zatem na pewno pójdzie im to szybciej i lepiej niż mi. Miałam rację co do tego. Dywan wyglądał jak nowy. Wszystkie plamy zostały usunięte i nie było śladów po działalności artystycznej maluchów.

Z pewnością za jakiś czas znowu będę potrzebowała usługi prania wykładzin, jednak przynajmniej na razie będzie względnie czysto i świeżo. Najważniejsze jest to, by w pomieszczeniu wyglądało jakoś przyzwoicie i nie było plam na widoku.