Odkurzanie przyjemniejsze niż kiedykolwiek

 

Odkurzanie to czynność, którą wykonujemy niemal codziennie. Szczególnie, gdy w domu mamy małe (lub nie takie małe) dzieci. Ciągłe okruchy na podłodze, czy plącząca się wszędzie sierść psa lub kota, nie wygląda atrakcyjnie. Jednak wyciąganie i podłączanie odkurzacza za każdym razem, żeby zebrać kilka okruchów czy kłębek sierści, może być irytujące.

Nowy wymiar odkurzania

odkurzacz ręczny akumulatorowyJestem miłośniczką czystej podłogi w domu. Mąż użyłby innego określenia, zapewne byłaby to „fanatyczka”, ale nic na to nie poradzę, po prostu nie mogę znieść okruchów, włosów i innych śmieci na podłodze i nie przejdę obok nich obojętnie. Brudna podłoga razi mnie, jak nic innego. Zniosę nawet brudne okna (jakoś nie są w stanie mnie zdenerwować), ale podłoga w domu musi lśnić. Mamy w domu kilkulatka oraz kota, więc nie trudno sobie wyobrazić, że przy sprzątaniu jest co robić. Do tej pory posługiwałam się na co dzień zmiotką, żeby zebrać miejscowe zabrudzenia, bo był to najszybszy sposób. Wyciąganie dużego odkurzacza, składanie go, wyciąganie i podłączanie kabla, to wszystko trwało dłużej, niż odkurzenie kawałka podłogi. Jednak mąż po kilku latach się zlitował i kupił mi jeden z najbardziej użytecznych, jak do tej pory, prezentów (zaraz po kawiarce), mianowicie odkurzacz ręczny akumulatorowy. Nie znam innej tak wygodnej metody odkurzania. Wystarczy po niego sięgnąć, użyć i odłożyć. Żadnego kabla, nic nie trzeba podłączać, a potem zwijać, nic nie plącze się pod nogami i nie haczy o meble po drodze. W dodatku odkurzacz ręczny akumulatorowy to jedyny tak wygodny sposób na odkurzanie schodów (teraz robię to znacznie częściej). Praca z tym sprzętem to czysta przyjemność, dosłownie.

Odkurzanie zyskało dla mnie zupełnie nowy wymiar. Naładowana bateria wystarcza w zupełności na odkurzenie całego domu, w moim przypadku około 150 m2. Odkurzacz posiada 3 prędkości, na gładką podłogę z paneli czy kafli w zupełności wystarcza najniższy bieg, który zużywa najmniej baterii. Bieg drugi lub trzeci używam do dywanów. Tym sposobem stary odkurzacz wylądował w garażu i zdecydowanie dokona tam żywota.