Odbojnice w magazynach

 

Pracując w magazynie, często możemy się natknąć na przeróżne zabezpieczenia. Jedne chronią ludzi, a inne dobra materialne, lub budynki. Najważniejszym celem odbojnic, jest zmniejszenie kosztów napraw, które są nieuchronne w każdym zakładzie pracy.

Rodzaje odbojnic magazynowych

odbojnice magazynoweKażdy magazyn jest inny ze względu na gromadzone w nim towary. Jeżeli ma on niewielką powierzchnię, to odbojnice raczej są zbędne, ale kiedy jego zasięg liczy się w dziesiątkach, a nawet setkach metrów kwadratowych, to odbojnice magazynowe są konieczne. W ich skład wchodzi wiele rodzajów zabezpieczeń, które chronią mienie właściciela. Możemy stosować odbojnice techniczne, które wyglądają jak barierki ochronne i mogą mieć różną wysokość. Wydzielają one miejsce do poruszania się pieszo pracownikom zakładu produkcyjnego. Odbojnice słupkowe mogą być nieruchome, albo wysuwane i chowane elektronicznie dzięki specjalnym czujnikom ruchu. Mają one zastosowanie na drogach w celu zabezpieczenie wjazdu przez nieupoważnione pojazdy. Wszelkie modele odbojnic narożnych świetnie się sprawdzają w każdym magazynie, gdyż mogą osłaniać rogi budynku i regałów z towarem przed uszkodzeniem mechanicznym. Często w zakładach produkcyjnych na drodze, którą przechodzą pracownicy, mogą przebiegać kable, które są chowane w odbojnicach gumowych. Wyglądają one jak małe wysepki spowalniające, które można spotkać na drodze przed przejściem dla pieszych. W magazynie znajdą też zastosowanie odbojnice elastyczne, wiszące, linowe, czy wózkowe.

Zastosowanie takich zabezpieczeń w magazynie jest dużo tańsze niż ponoszenie później kosztów napraw związanych z mechanicznymi uszkodzeniami. W obiektach, w których jeżdżą wózki widłowe, nie trudno o zniszczenia elewacji, szczególnie przy zakrętach, więc warto tak umieścić odbojnice.