Ocieplenie poddasza a izolacja natryskowa

 

Ocieplenie poddasza to bardzo poważna rzecz, jeżeli zależy nam na zminimalizowaniu strat energetycznych. Przez dach możemy stracić ponad 35 procent ciepła. Dlatego warto ocieplać, by zminimalizować straty.

Sprawdzony sposób na poddasze – izolacja natryskowa?

izolacja natryskowaW trakcie prac przygotowawczych związanych z ocieplaniem dachu mojego domu, zacząłem szukać profesjonalnej firmy zajmującej się tego typu pracami. Znalazłem firmę z Gliwic specjalizującą się w ocieplaniu poddasza, ale również jakichkolwiek pomieszczeń w tym wielkopowierzchniowych takich jak hangary, hale, garaże itd. Firma zaproponowała mi, że najlepszym wyborem dla mojego domu będzie izolacja natryskowa. Powodem jest mój dach, którego konstrukcja ma wiele skomplikowanych kształtów wobec których trudno będzie dobrze ocieplić wełną mineralną w porównaniu do wełny mineralnej. Pianka na poddaszu daje również większą szczelność i brak występowania mostków termicznych, czyli brak możliwości występowania szczelin. Tym samym znacznie podnosi sprawność energetyczną budynku jednocześnie zmniejszając koszty ogrzewania. Pracownik wskazał również, że taki system ocieplenia pozwala na bardzo szybkie i lepsze ocieplenie poddasza, zarazem posiada wieloletnią żywotność izolacji bez zmiany właściwości fizycznej materiału. Piana natryskowa nie pyli oraz nie wydziela szkodliwych substancji, a więc nie jest szkodliwa dla ludzi i zwierząt. Po nałożeniu pianki na dach po 16 sekundach, spełnia już swoje funkcje. Czas realizacji powierzonego zadania, pracownik określił na maksymalnie jeden dzień. Zaznaczył, że wełna mineralna nie posiada takich samych funkcji i właściwości co pianka oraz czas realizacji zadania wydłużył by się od trzech do nawet pięciu dni. Związku z tym zgodziłem się na pierwszą opcje, gdzie jednocześnie nie żałuje!

Wybór ocieplenia poddasza stanowi bardzo ważny element dla zapewnienia ciepła a tym samym kosztów późniejszego ogrzewania domu, związku z tym staraj się racjonalizować podejmowane decyzje tak jak to ja uczyniłem.