Noże dla myśliwych

Prawdziwy myśliwy musi posiadać specjalne wyposażenie, bez którego jego pobyt na ambonie może się okazać zupełnie bezsensowny. Na akcesoria myśliwskie składa się bardzo dużo różnych rzeczy a jedną z najpopularniejszych jest nóż. 

Nóż dla myśliwego – jaki wybrać?

noże myśliwskieGdy rozmawiamy na temat myśliwych to najczęstsze skojarzenia z nimi związane to posiadanie broni, lornetki oraz noża. Mimo tego, że sam nóż nie służy bezpośrednio do upolowania zwierzyny bo nie jest dla myśliwego bronią główną to jednak bez niego byłoby bardzo ciężko przeprowadzić profesjonalne polowanie. Rynek akcesoriów dla myśliwych jest bardzo duży. Noże myśliwskie występują w wielu odmianach. Różnią się od siebie ostrzami, materiałem z jakiego są wykonane oraz rodzajem i wzorem rękojeści. Często spotkać można noże z rękojeścią wykonaną z poroża zwierzyny łownej. Jest to niewątpliwie bardzo estetyczna rękojeść, która już na pierwszy rzut oka kojarzona jest z myśliwym. Elementem, który wyróżnia noże myśliwskie od zwykłych noży kuchennych lub scyzoryków jest długość ostrza. Dodatkowo noże myśliwskie bardzo często posiadają specjalne mocowanie, które ma za zadanie uchronić myśliwego przed zgubieniem owego noża. Zdarza się, że noże myśliwskie posiadają ruchome ostrze, które ukryte jest w rękojeści i otwiera się je specjalnym przyciskiem. Podobnie jak luneta, latarka czy lornetka, noże myśliwskie są nieodłącznym towarzyszem łowów dla każdego myśliwego. Bardzo często się okazuje, że ich brak na polowaniu jest niezwykle odczuwalny.

Generalnie wybór noża to jest sprawa indywidualna. Różne są gusta i powszechnie wiadomo, że o nich się nie dyskutuje. Tak czy owak bez noża nie warto ryzykować klęski na polowaniu i po prostu najlepszym rozwiązaniem jest się w niego zaopatrzyć.