Najlepsze klocki dla małych dzieci

Kupując zabawki dla swojego dziecka, trzeba przede wszystkim brać pod uwagę jego wiek, bo są one podzielone na poszczególne przedziały wiekowe. W początkowym etapie rozwoju, wszystkie maluchy bawią się tymi samymi zabawkami.

Jakimi klockami mogą się bawić dzieci?

klocki dla małego dzieckaMałym dzieciom niewiele potrzeba do szczęścia, ponieważ każdy przedmiot może dla nich być zabawką. W pierwszych miesiącach życia rodzice muszą się bawić razem z dzieckiem, ponieważ ono jest tego nie potrafi. Najbardziej optymalne są klocki dla małego dziecka, które wszechstronnie rozwijają dzieci. Przede wszystkim uczą manipulowania w rączkach małymi przedmiotami, a więc też chwytania i upuszczania. W dalszym etapie zabawy, klocki uczą również planowania przestrzennego i rozwijają wyobraźnię, więc są bardzo przydatne w kształtowaniu mózgu małego człowieka. Klocki dla maluchów różnią się od tych dla starszych dzieci przede wszystkim rozmiarem, ponieważ dzieci w tym wieku badają otoczenie oralnie, więc wszystko co w rączce może się znaleźć w buzi. Z tego względu klocki mają spore rozmiary, dzięki czemu maluchy się nimi nie zadławią i mogą bez problemu złapać w rączkach. Klocki dla najmłodszych użytkowników są wykonane z elastycznej gumy, drewna lub z tworzywa sztucznego i mają przeważnie płaskie powierzchnie z każdej strony. Świetnie się nadają do budowania wieży, które są pożądane na tym etapie rozwoju maluchów. Mają wiele kolorów i mogą mieć także narysowane literki oraz cyferki na swoich bokach.

Choć na początku zabawa klockami koncentruje się na burzeniu wszelkich konstrukcji zbudowanych przez rodzica, to nie warto się tym zrażać, gdyż maluch potrzebuje czasu żeby się nauczyć nimi bawić. Później sam zacznie budować z klocków wysokie wieże, które sam będzie burzył.