Miesięczny limit kilometrów w wynajętym samochodzie

Na długoterminowy wynajem samochodów osobowych bardzo często decydują się firmy. Związane jest to z tym, że opłaty można uwzględnić w kosztach firmy. W związku z tym można później odliczać takie usługi od rocznego podatku.

Dodatkowe opłaty związane z wynajmem samochodu osobowego

wypożyczalnia samochodów osobowych z gdańskaW rocznym zeznaniu podatkowym należy uwzględnić comiesięczny czynsz płacony za wypożyczony samochód osobowy. Wynajem krótkoterminowy z kolei częściej wybierany jest przez klientów indywidualnych – zwłaszcza w okresie wakacyjnym. Co prawda w Polsce jest to jeszcze nowość, ale na Zachodzie jest to codziennością. Ludzie wyjeżdżają na urlop i zamiast płacić za komunikację miejską wolą przeznaczyć pieniądze na wynajem samochodu. To znacznie ułatwia sprawę. Wystarczy tylko posiadać prawo jazdy, a resztą zajmie się już wypożyczalnia. Taka wypożyczalnia samochodów osobowych z gdańska ma w swojej ofercie nie tylko auta rodzinne, ale też samochody dostawcze. Te zaś idealnie sprawdzają się w prowadzeniu własnej działalności gospodarczej. Nie zawsze jednak można przewidzieć, ile kilometrów pokona się wypożyczonym samochodem. A trzeba pamiętać, że umowy wynajmu samochodów zawierają zapis o tzw. kilometrówce. Jest to liczba kilometrów, które można przejechać w ciągu miesiąca. Jeśli limit kilometrów zostaje przekroczony, to dodatkowe opłaty pokrywa w takiej sytuacji klient. Jeśli umowa najmu samochodu osobowego zostanie skrócona przez wynajmującego, to zazwyczaj też trzeba ponieść dodatkowe koszty za zerwanie takiej umowy.

Poza tym samochód należy oddać w stanie idealnym, nienaruszonym. Jakiekolwiek uszkodzenia wiążą się z dodatkowymi opłatami za naprawę. Warto też ubezpieczyć samochód osobowy na wypadek kradzieży. Takie ubezpieczenia można kupić zazwyczaj na miejscu, czyli w wypożyczalni lub u przedstawiciela ubezpieczeń.