Las w szklanym słoiku

Na półkach w sklepach z artykułami do ogrodu coraz częściej można spotkać las w szkle. Jest to świetna alternatywa dla roślin doniczkowych, które nie wyglądają tak ładnie jak szklane las. Oczywiście cena zależy od wielkości słoika oraz ilości umieszczonych w nich roślinek. Samodzielny przygotowanie lasu nie wymaga zbytnio umiejętności. Wystarczy tylko przeczytać instrukcje zamieszczone w internecie.

Rośliny do ogrodu w szkle

ogród w słoikuPrzede wszystkim szklany słoik musi być czysty by móc za sadzić w nim rośliny. Istotna jest warstwa podłoża, na którą składa się keramzyt, ziemia pomieszana z węglem aktywnym oraz żwirek lub piasek. Potrzebne również będą ozdobne kamienie dekoracyjne. Jeśli chodzi o rośliny to najbardziej popularny jest bluszcz, który nie potrzebuje idealnych warunków do rozwoju. Ładny ogród w słoiku musi stać w idealnym miejscu. Nie może to być zbytnio nasłonecznione miejsce czyli parapet. Należy unikać również miejsc ciepłych np. przy kaloryferze. Ciemne miejsca również odpadają. Idealnie będzie światło dzienne np. na stole w pokoju. Las w szkle można podlewać zacznie trzeba tego robić. Jeśli ma pokrywkę korkową lub szklaną zamkniętą to sam stworzy sobie idealne warunki do swojego rozwoju. Trzeba również uważać na insekty, które mogą pojawić się w naszym słoiku. Dlatego ważne jest by co jakiś czas zaglądać, przecinać go oraz pielęgnować.

Las w szkle to nie tylko piękne rośliny, ale także ładna dekoracja. Dlatego bardzo często kupowane jest z okazji parapetówki i na prezent do nowego domu. Wygląda ładnie i można go przyozdobić w zależności od pory roku. Przydadzą się między innymi leśne szyszki z choinki, kora z drzewa oraz mech. W okresie Świąt Bożego Narodzenia można go przyozdobić sztucznym śniegiem i tym podobne.