Kabura do broni krótkiej

 

Pistolety austriackiej serii Glock były najszerzej używanym pistoletem na świecie, zarówno przez prywatnych użytkowników, jak i służby mundurowe. Były w użytku przeszło trzydzieści lat, i zyskały tak dużą popularność, iż ilość akcesoriów przeznaczonych do użytku z pistoletami Glocka była nieporównywalnie większa do dodatków do jakiejkolwiek innej broni.

Kabury do pistoletów Glock

kabura glockNajczęściej poszukiwanym akcesorium były oczywiście kabury. Dobrze dopasowana kabura ułatwiała nie tylko dobywanie broni, ale również chroniła przed uszkodzeniami w trakcie jej transportowania, oraz była zwyczajnie wygodniejsza niż proste modele nie posiadające żadnych udogodnień. Jednym z najczęściej wybieranych modeli była oryginalna kabura Glock, wykonana z wytrzymałych tworzyw sztucznych, a przeznaczona do konkretnego modelu pistoletu z serii. Była to kabura całkowicie modularna i uniwersalna, więc mogła być ona z powodzeniem używana zarówno przez strzelców sportowych, użytkowników cywilnych, jak i personel mundurowy. Regulowane pasy umożliwiały przenoszenie kabury zarówno na torsie, montaż na pasie taktycznym czy nawet na udzie, jak preferowali niektórzy użytkownicy. Układ kabury, jak również dodatkowe kieszenie na zapasowe magazynki, wchodzące w jej skład, mógł być dowolnie zmieniany, uzupełniany lub zmniejszany, dzięki uniwersalnym zapięciom, umożliwiającym instalację dodatkowych kieszeni.

Była również kompatybilna z systemami szybkiego montażu, stosowanymi w panelach i kamizelkach taktycznych wszelkiego rodzaju. Wytrzymała obudowa kabury umożliwiała natomiast bezpieczne przenoszenie broni w każdych warunkach, i zapobiegała możliwości przypadkowego jej odbezpieczenia, ale również i wypadnięciu broni w trakcie dynamicznych działań w pracy.