Jaki podkład kupić?

Większość z nas wykonuje sobie makijaż. Do pracy i do szkoły delikatniejszy, a na wieczorne wyjścia nieco mocniejszy. Jednak bez względu na to jak się malujemy, potrzebujemy podkładu, który jest swoistą bazą. Jego dobór do naszej karnacji i typu cery, wcale nie jest łatwy.

Jakiego podkładu warto szukać?

podkład kryjącyWszystko zależy tak naprawdę od typu naszej cery. Jeśli mamy cerę suchą, to idealny będzie podkład, który dodatkowo będzie miał właściwości nawilżające. Dziś nawet mamy specjalne podkłady, które z góry są przeznaczone do cery suchej. Musimy również pamiętać o tym, że taki podkład idealnie harmonizuje z kremem, który najczęściej jest naszą bazą. Krem również powinien być dopasowany do rodzaju cery, by jeszcze lepiej podtrzymywał podkład. Cera tłusta powinna się wystrzegać podkładów tłustych i ciężkich. O wiele lepszym wyborem będą podkłady lekkie, które dodatkowo dobrze jest przypudrować, ponieważ cera tłusta ma skłonności do świecenia się. Bardzo często podkład kupujemy również ze względu na to, że nasza cera jest problematyczna. Mamy wypryski, które pojawiają się bardzo często. Być może jakieś blizny, naskórek w złym stanie itp. Wówczas oczywiście prócz niezbędnych czynności pielęgnacyjnych, musimy wybrać podkład kryjący. Jest ich wiele na naszym rynku, ponieważ mnóstwo kobiet boryka się z niedoskonałościami. Taki podkład pomoże zakryć wszelkie wypryski i przebarwienia. Nawet jeśli są one naprawdę duże, podkład z pewnością sobie z nimi poradzi. Taki makijaż może dodać dużo pewności siebie.

Tak naprawdę wiele kobiet nie wyobraża sobie już dziś tego, by miały wyjść na miasto bez makijażu. Oczywiście makijaż nam pomaga. Sprawia, że czujemy się bardziej pewne siebie, zadowolone z życia i piękne. Jednak musimy pamiętać, że podkład musi być dopasowany do naszej cery.