Jak odpowiednio przymocować parkiet?

Obecnie coraz częściej wybieranym rozwiązaniem na wykończenie podłóg w mieszkaniu jest parkiet. Jest to bowiem rozwiązanie niezwykle trwałe ale i również eleganckie. Aby jednak tak się stało, konieczne jest wybranie odpowiedniego kleju do parkietu.

Jaki klej do parkietu wybrać?

mapei klej do parkietuParkiety są obecnie coraz częściej stosowanym rozwiązaniem do wykończenia podłóg w domach, jak i mieszkaniach. Plusem tego rozwiązania jest bowiem niezwykła elegancja jak i również wytrzymałość. Aby jednak rozwiązanie to faktycznie okazało się trwałe kluczowe jest jego właściwe przymocowanie do podłoża. Szczególnie w tym kontekście poleca się stosowanie produktów marki Mapei klej do parkietu tej firmy cechuje się obecnie bardzo dużą popularnością. Wynika to głównie z faktu, że kleje tej marki są świetnym rozwiązaniem w przypadku parkietów układanych na ogrzewanie podłogowe. Kolejna duża zaleta tego rodzaju kleju do parkietu to fakt, że nie zawiera on w swoim składzie żadnych rozpuszczalników, wiec nadaje się do użycia nawet w przypadku parkietów z naturalnego drewna egzotycznego. Można go jednak stosować również do wielu innych rodzajów parkietów podłogowych. Inne plusy tego typu kleju do parkietów to między innymi prostota użycia, bardzo dobre właściwości klejące, oraz fakt, że można go stosować również w przypadku starych podłóg czy podłoży z płyt typu OBS. Wszystko to sprawia, ze klej do parkietów marki Mapei może być stosowany zarówno w pomieszczeniach prywatnych, jak również w pomieszczeniach biurowych, czy tez pomieszczeń produkcyjnych.

Parkiet jest obecnie najpopularniejszym typem podłoża. Wynika to z faktu, że zapewnia on niezwykle elegancki wygląd oraz niezwykłą trwałość. Ważne jest jednak, aby parkiet odpowiednio przymocować, najlepiej przy pomocy wyspecjalizowanych klejów do parkietów.