Jak dbać o suchą cerę?

Każda z nas ma nieco inną cerę i każda z nich wymaga nieco innej pielęgnacji. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ każda z nich potrzebuje nieco innych substancji aktywnych. Dlatego warto zadbać o to, aby jej ich dostarczyć. Jedną z najbardziej problematycznych cer jest oczywiście cera sucha. Może ona reagować podrażnieniem na aplikację różnych kosmetyków i zazwyczaj warto zdecydować się na nieco cięższą linię pielęgnacyjną, która dobrze nawilży.

Dobór kosmetyków do suchej cery

pielęgnacja cery suchejPoszukując najlepszych kosmetyków do suchej cery na pewno znajdziemy wiele różnych opcji, po które warto będzie sięgnąć. Pielęgnacja cery suchej wcale nie musi być skomplikowana, o ile dobrze wiemy, po jakie substancje aktywne najbardziej opłaci się sięgnąć. Poza tym bardzo ważne w pielęgnacji tej cery jest zabezpieczanie jej przed chłodem i mrozem, ponieważ wystawiona na trudne warunki bardzo często się łuszczy. Warto znaleźć jedną, konkretną pielęgnację i się jej trzymać, ponieważ cera ta – podobnie jak naczynkowa, nie znosi żadnych zmian i może ona źle reagować na nagłą zmianę kosmetyków i substancji czynnych. Jednak dobrze będzie raz na jakiś czas udać się do kosmetyczki, które będzie w stanie zaproponować konkretne zabiegi do naszej cery, sprawiające, że nieco odżyje.

Każda z nas stara się dbać o cerę najlepiej jak potrafi, jednak w wielu sytuacjach jest to bardzo trudne. Czasami same nie wiemy, że robimy źle, wybierając zbyt ciężkie lub zbyt lekkie kosmetyki, które w danej sytuacji nie mają nawet prawa zadziałać. Na pewno kosmetyczka będzie w stanie dobrać dla nas odpowiednią linię pielęgnacyjną, ponieważ zna ona naszą cerę i wie, na co zwracać uwagę w doborze kremów i innych specyfików. Dlatego warto czasami zaufać specjaliście i temu, co mówi.